Sport

1. kolo 5. zimske Cross lige Lužec 2014/15 – rezultati

Lužec – Nastupom 49 trkača svojim 1. kolom započela je 5. Zimska Cross liga Lužec 2014/2015, koja se trči po kružnoj stazi oko izletišta Lužec na dužini od 8910 m po većinom makadmskoj i šumskoj stazi. Održat će se četiri kola, a organizator je Biciklistički klub Maraton iz Novog Marofa.

Pobjednik prvog kola je Marcel Labaš član TK Marathon 95 s novim rekordom staze od 36:35 ispred Josipa Lacković člana AK Sloboda, dok je u ženskoj konkurenciji pobijedila Ivana Antolković ispred Karle Kožić.

Od trkača Ivanečkog kraja nastupila su četvorica članova TK Ivančica Ivanec, a najbolji od njih bio je Ivan Gotal na 6. mjestu, Branko Dušak bio je 14., Josip Jakop 18., a Josip Matišić 32.

Liga je to koja se u zimske nedjelje izmjenjuje s zimskom ligom Ivančica, pa je tako 2. kolo za dva tjedna, u nedjelju 14.12., sa startom u 10 sati.