Sport

20. varaždinski polumaraton – uspješni nastupi ivanečkih trkača

Varaždin – U organizaciji TK Marathon95 održan je 20. Varaždinski polumaraton, na kojem je nastupilo preko 500 trkača. Djeca su trčala na stadionu Sloboda i to mlađa jedan krug ili 400 m, a oni stariji dva kruga ili 800 m. Građani su odrađivali svojih 5 km, a ta utrka se bodovala i za juniorski kup RH. Centralna utrka bio je polumaraton, koji je bio i ekipno prvenstvo RH u polumaratonu, a bodovao se i za ligu i kup RH.

Trkački klub Ivančica Ivanec sa svojim je članovima nastupio na svim dionicama, a najuspješniji su bili na dječjim dionicama, gdje je nastupilo pet članova i svih pe se okitilo medaljama. Kod mlađe djece na 400 m Nikola Friščić bio je 2. ukupno i 2. u svojoj kategoriji. Kod starije djece na 800 m u kategoriji djevojčica 14-15 godina, Mateja Marković bila je 2., u kategoriji dječaka 12-13 godina Zvonimir Jakop bio je 1., kod dječaka 14-15 godina Goran Strelec bio je 2., a Matija Friščić 3.

Na utrci građana na 5000 m među 84 trkača pobijedio je Tomislav Kukec, član AK Dinamo Zrinjevac u muškoj i Doroteja Santi, članica AK Slatina u ženskoj konkurenciji. Od članova TK Ivančica Ivanec, Ivan Jakop bio je 5. ukupno, 2. junior i 2. kadet, Matija Friščić 32. i 5. kadet i Mateja Marković 37. i 1. kadetkinja. Svojim su nastupima osvojili bodove za Juniorski kup RH.

Na centralnoj utrci polumaratona (21 098 m) pobijedili su Antun Rudolf Pavelić, član AK Agram Zagreb u muškoj i najbolja hrvatska i jedna od najboljih europskih maratonki i polumaratonki Lisa Kristina Nemec, članica AK Svetice Zagreb u ženskoj konkurenciji. Među 415 polumaratonaca najbolje plasirani član TK Ivančica Ivanec bio je Srećko Vrček na 42. mjestu s vremenom 1:30:06, Branko Dušak bio je 66., sa srebrnom medaljom u kategoriji M 50, Josip Jakop 124., a Božidar Željezić 274. Mario Surjak iz DSR Lančić Knapić  zauzeo je 114. mjesto (20. u M35 kategoriji). Kruno Kučej osvojio je 67. mjesto ukupno (3. u kategoriji MU23 s vremenom 1h:34min), Darko Petak 86. mjesto ukupno (10. u kategoriji M40 s vremenom 1h:37min) i Stjepan Petak 101. mjesto ukupno (15. u kategoriji M45 s vremenom 1h:38min), sva trojica članovi UKS Bedenec.

Slavko Murić osvojio je 72. mjesto ukupno (4. mjesto u kategoriji M50 s vremenom 1h:35min), Valent Dubovečak 227. mjesto ukupno (10. mjesto u kategoriji M55 s vremenom 1h:50min), Stjepan Dubovečak 262. mjesto ukupno (22. u kategoriji M50 s vremenom 1h:54min), a Stjepan Keder 295. mjesto ukupno (23. u kategoriji M50 s vremenom 2h:00min), članovi USR Lepoglava.

Ekipni prvak države u polumaratonu kod žena je AK Svetice, a kod muških AK Agram, dok je TK Ivančica osvojila 16. mjesto među 58 ekipa koliko ih je nastupilo.

Mladi ivanečki trkači sa Lisom Kristinom Nemec (4. na nedavnom prvenstvu Europe u maratonu)