Sport

Bjelovar – Ivančica 90:85

Bjelovar – Košarkaši Ivančice poraženi su od Bjelovara u gostima sa 85:90 u prvenstvenoj utakmici 5. kola A 2 hrvatske košarkaške lige Sjever. Utakmica je bila uzbudljiva, sa rezultatskim preokretima, domaća je momčad nakon prvih 20 minuta povela sa 53:38, da bi Ivančica odlično odigrala treću četvrtinu koju je riješilau svoju korist sa 25:12 i povela sa 4 koša. U finišu utakmice, tri minute prije kraja najbolji igrač Ivančice Bigec zbog petog je prekršaja morao napustiti igru, a već je ranije Taučer zbog ozljede završio na hitnoj u Bjelovaru, tako da je Ivančica znatno oslabljena ušla u sam finiš utakmice.

Trideset sekundi prije kraja rezultat je bio 88:85 za domaću momčad, a Ivančica je zapucala dva napada, te je uslijedio peti poraz u prvenstvu. Trener Zlatko Manjerović bio je uskraćen za pomoć čak četvorice standardnih igrača, Davora Galića, Damira Mačeka, Filipa Sayemeldahra i Filipa Rožmana, zbog radnih i studentskih  obaveza, pa i u tome leže razlozi poraza.

U momčadi Ivančice najefikasniji igrač bio je Jurica Bigec sa 31 postignutim košem, slijede Roginić sa 18, Morović sa 12, Josip Putarek sa 8, Auguštanec sa 4, Sokol sa 3 postignuta koša.

U slijedećem kolu Ivančica je domaćin Grafičaru  iz Ludbrega, a utakmica se igra u subotu, 15.11., u dvorani Srednje škole Ivanec s početkom u 17 sati.

U 4 kolu kadetske lige košarkaši Vindije pobijedili su Ivančicu sa 77:64 (21:11, 14:21, 23:21, 19:11). Bila je to odlična utakmica u kojoj su domaćini imali prednost od samog početka i na kraju zasluženo pobijedili. Ivančica se u nekoliko navrata približila na dva koša zaostatka, ali za preokret nije bilo dovoljno koncentracije. Prevagnula je bolja skok igra domaćina, kako u obrani, tako i u napadu. Uz previše izgubljenih lopti Ivančana i raspoloženog Martineca (28) Vindija je zabilježila svoju četvrtu pobjedu.

Kod Ivančice se istaknula cijela početna petorka, ali i kapetan Marko Bregović (4), koji je uspješno mijenjao Matiju Kukeca, te ostale igrače petorke. Najprecizniji igrač Ivančice bio je Martin Fištrek s 25 poena uz 7 trica, Luka Putar s 22 postignuta koša i 3 trice, te Kruno Smontara s 11 i Leon Kušinec s 2 pogotka. U igru je ulazio i Fran Geček. U sastavu su bili još Luka Posavec, braća Tomo i Slavko Mudri, te Luka Podkonjak. 5. kolo kadeti Ivančice igraju 23.11.2014. u Ivancu s početkom u 11 sati protiv kadeta Lepoglave.