27. CROSS LIGA DRAVA Dinko Solić deseti puta, Lea Mrak osmi puta pobjednici utrke na 5600 metara – Benjamin Radetić i Mirjana Zidarić najbrži na 2000 metara

11. kolo trči se idućeg četvrtka s početkom u 19 sati

Varaždin – Utrkama pretposljednjeg, 10. kola prvog dijela 27. Cross lige Drava 2019. u šest kategorija odazvala su se 142 trkača i trkačica.

Na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 metara u konkurenciji 45 muškaraca pobijedio je Dinko Solić, drugi je bio Saša Horvat, a treći Neven Jurković iz Trkačkog kluba Ivančica Ivanec.

Vjekoslav Vorih osvojio je 5., Ivica Plantak 6., Josip Jakop 31., a Marin Kereša 38. mjesto, redom članovi Trkačkog kluba Ivančica.

Među 7 žena najbrža je bila Lea Mrak, ispred druge Vande Balaž i treće Petre Kovač.

Na  2.000 metara trčanja među 15 žena pobijedila je Mirjana Zidarić, kod 24 muškarca Benjamin Radetić, dok je Zvonimir Jakop iz Trkačkog kluba Ivančica osvojio 3. mjesto.

Kod hodača na 2.000 metara pobijedili su Mladen Balažić i Valentina Škvorc, dok su kod nordijskog hodanja na 2.000 m najbrži bili Davor Hostić i Darinka Kolarić.

Kod najmlađih na dužoj dionici od 800 m pobijedili su Leona Mašić i David Kaniški, a na dionici od 400 m najbrži su bili Mona Kolačko i Jakov Pavlic.