Sport

Elkom kup 2012. – 8.01., nedjelja

IVANEC – Sjajne predstave u osmini finala seniora i četvrtfinalu veterana pokazale su zašto je ivanečki malonogometni turnir godinama najpriznatiji, najcjenjeniji u regiji pa i puno šire, i zašto svaka pobjeda na njemu ima posebnu draž i vrijednost. Aktualni prvak ASO Ponos jedva se provukao, a nekoliko ‘papirnatih’ favorita ‘položila su oružje’ već u ovoj fazi natjecanja.

Jedan od tih su Eurotransporti Kostanjevec, od kojeg je GT Ro-Si bio bolji s čak 5:1, iako su veći dio utakmice imali inicijativu i rezultat ne pokazuje realan odnos snaga na terenu. Barem što se tiče posjeda lopte. No vrlo staloženom igrom u obrani, na čelu sa sjajnim vratarom Končevskim, koji je ‘skinuo’ bar deset ‘zicera’ protivniku, te brzom transformacijom u napadačku formaciju, GT Ro-Si je kontranapadima lako dolazio do prigoda, i već u 6. minuti imao 2:0. Eurotransporti Kostanjevec smanjili su rezultat sredinom nastavka preko Krasniqia i vratili rezultatsku neizvjesnost, no nekoliko minuta kasnije iskusni Tomica Vincelj zabio je za 3:1, a dva gola Dleska postignuta su u završnici susreta, kada su Eurotransporti Kostanjevec izvadili vratara i bili sa šest igrača u polju.

Krapina Šped je u veteranskoj kategoriji bez problema dobila Ivančicu RIS, koja je na susret stigla sa samo šest igrača, dobro igrala prvo poluvrijeme, držala rezultatsku neizvjesnost, čak i povela golom Možanića, no za više nije bilo snage. Ostatak je pripao igračima iz Krapine, koji su do kraja još i uvjerljivo slavili.

Mladu momčad MNK Žarovnica na početku je malo tko shvaćao ozbiljno, no iz kola u kolo igra sve bolje i plasman u četvrtfinale sve je, samo ne iznenađenje. I to pobjedom protiv velikog favorita, Auto škole Crnković & Aquamarin, koja je golom Belcara povela već u 2. minuti, da bi u završnici prvog poluvremena Emil Jug, prvo ime susreta i jedan od najboljih igrača turnira do sada, izjednačio iz slobodnog udarca s više od deset metara. Otvorena igra nastavljena je i u drugom poluvremenu, rezultat je bio potpuno neizvjestan, a gol je stalno ‘visio u zraku’. Postigla ga je MNK Žarovnica, i to opet jednim ‘dalekometnim’ udarcem Emila Juga. Iako su susret trebali mirno privesti kraju, oni su nastavili napadati, na kraju čak i nekordinirano ‘srljati’, i iskusni protivnik, sastavljen od sadašnjih i bivših igrača NK Ivančice, zabio im je preko Peharde izjednačujući gol 28 sekundi do kraja. Pobjednika su odlučivali šesterci, a tu je opet ključan bio Emil Jug, koji je u raspucavanju zadržao smirenost, za razliku od Saše Hojskog, koji je poslao loptu visoko preko gola i omogućio zasluženo slavlje MNK Žarovnici.

Šokantna je bila i utakmica KIMN – Caffe bar Stara pošta i Caffe bar Borsalino, u kojoj su pobjednika također odlučivali šesterci. KIMN je bio bolji u prvom poluvremenu, i uz vodstvo preko Bochla, promašio niz prigoda, prazan gol (Husnjak) i deseterac (Bochl) i prigodu da u prvih 20 minuta riješi pitanje pobjednika. U nastavku su igrači iz Zlatara bili bolji, i u jeku velikog pritiska izjednačili rezultat pri samom kraju, preko Vučkovića u 38. minuti. U izvođenju šesteraca odlučila je koncentracija, oba igrača Caffe bara Stara pošta i Caffe bara Borsalino bila su precizna, dok je Murić prebacio vrata, a Husnjaku udarac obranio suparnički vratar. Tako je momčad koja je ‘plesala po rubu’, na ‘jedvite jade’ ušla u ‘repasaž’, u konačnici ostvarila plasman u četvrtfinale. Zasluženo, jer iz susreta u susret igra sve bolje.

Nova sjajna, i do samog kraja neizvjesna utakmica bila je ona između veterana NK Ivančice i I.P.A. Zagreb. Ivančani su preko Saše Levanića, nakon lijepih akcija, već u 5. minuti imali 2:0, Zagrepčani se vratili, do poluvremena i poveli, no u nastavku su igrači Ivančice odigrali puno bolje, te lijepim golovima Nedeljka Lončara osigurali polufinale. Ovaj je susret još jedan dokaz da veteranski dio turnira, barem u rezultatskim omjerima, a moglo bi se reći i po igračkoj kvaliteti, ne zaostaje puno za seniorima.

Kada je ASO Ponos već u 2. minuti preko Majcenića poveo sa 1:0, mnogi su očekivali da će sigurno izboriti četvrtfinale. Mnogi, no ne i igrači Crvene ruže, koja se pokazala ‘tvrdim orahom’, te u finišu prvog dijela preko Fruka stigla do zasluženog izjednačenja. Drugi dio protekao je u stalnim napadima ASO Ponosima, ali bez puno konkretnosti u završnici, Crvena ruža se orijentirala na obranu i kontranapade, uspješno se branila, no njihov je ‘obruč’ probijen u predzadnjoj minuti golom Medveda za nastavak ‘sna’ o obrani naslova prvaka momčadi ASO Ponos.

Rezultati:

EUROTRANSPORTI KOSTANJEVEC – GT RO-SI (1/8 seniori) 1:5 (0:2)

Samir Krasniqi; Tomislav Vincelj 2, Dragutin Dlesk 2, Luka Kantolić

KRAPINA ŠPED – IVANČICA RIS (1/4 veterani) 9:2 (2:1)

Robert Varjačić 3, Mario Kovačec 2, Damir Ferček 2, Željko Bočkaj, Anđelko Vidović; Dalibor Možanić, Damir Maretić

AUTO ŠKOLA CRNKOVIĆ & AQUAMARIN – MNK ŽAROVNICA (1/8 seniori) 6:7 6m (2:2, 1:1)

Dražen Belcar, Dražen Peharda; Emil Jug 2

KIMN – CAFFE BAR STARA POŠTA & CAFFE BAR BORSALINO (1/8 seniori) 2:3 6m (1:1, 1:0)

Denis Bochl; Nino Vučković

NK IVANČICA – I.P.A. (1/4 veterani) 5:4 (3:4)

Saša Levanić 2, Nedeljko Lončar 2, Kristijan Marđetko; Ivan Kraljević 2, Ivica Šajfar, Siniša Odorjan

ASO PONOS – CRVENA RUŽA (1/8 seniori) 2:1 (1:1)

Matija Majcenić, Ivan Medved; Marko Fruk

RASPORED / SATNICE ZA 14.01.2012.

15:30 GT Ro-Si – Policijska postaja Ivanec (1/4 seniori)

16:20 Policijska postaja Ivanec – Cojones (1/4 veterani)

17:10 Caffe bar Stara pošta i Caffe bar Borsalino – Športska udruga građana Gornja Šemnica (1/4 seniori)

18:00 ASO Ponos – Elkom SL-Servis (1/4 seniori)

18:50 Lepoglava – Od klijeti do klijeti (1/4 veterani)

19:40 MNK Žarovnica – Kolobit (1/4 seniori)