Sport

Elkom kup 2012 – ASO Ponos obranio naslov prvaka

IVANEC – Nogometaši ASO Ponosa iz Krapine su pred oko 500 gledatelja obranili su naslov prvaka pobijedivši u finalu Caffe bar Stara Pošta & Caffe bar Borsalino s rezultatom 4:1 (1:0), i tako postali, nakon Mile & Renova (2007. i 2008.) tek druga momčad kojoj je to uspjelo u 29 izdanja ovog turnira.

Već od samog početka utakmice bilo je jasno da je ASO Ponos favorit, ‘stiskao’ je konstantno, praktički se igralo pred golom momčadi iz Zlatara, koja je imala tek pokoju dobru kontru, a inicijativu je u vodstvo pretočio ponajbolji igrač ASO Ponosa Ivan Medved u 13. minuti. Do kraja poluvremena Dino Kovačec uspio je sa 2-3 metra promašiti prazan gol, a lijepu prigodu za izjednačenje propustio je Goran Blagus. U poluvremenu susreta, baš kao i u finalu veterana, publici su se svojim plesom predstavile članice plesnog kluba iz Ivanca, osvajačice brojnih domaćih i međunarodnih nagrada.

Ono što nije uspio ranije, Kovačec je napravio u 23. minuti, kada je pogodio za 2:0 i praktički odlučio pobjednika, a sve sumnje, ako ih je i bilo, otklonio je Josip Nimac deset minuta kasnije, nakon još jedna lijepe akcije svoje momčadi. Otada je Caffe bar Stara Pošta & Caffe bar Borsalino zaigrao sa šest igrača u polju, preko Simona Krambergera u 34. uspio smanjiti, no Danijel Vincelj je u 38. minuti zapečatio sudbinu suparnika i potvrdio potpuno zasluženu pobjedu i drugi naslov za ASO Ponos. Momčadi koja je od početka igrala kontinuirano dobro, bez prevelikih oscilacija, korektno, pokazala najbolji nogomet i zasluženo odnijela pehar iz Ivanca.

U utakmici za treće mjesto, očito ‘ispražnjena’ momčad Kolobita, također vrlo ugodno iznenađenje, nije pružila značajniji otpor Policijskoj postaji Ivanec, koja je već nakon 13 minuta imala 3:0 i do kraja sigurnom i kvalitetnom igrom došla do 5:2 i trećeg mjesta, jednog slabije nego lani.

Finale veterana, u kojem su igrali Policijska postaja Ivanec i Krapina Šped pomalo neočekivano i nije bilo pretjerano rezultatski napeto, s obzirom da je PP Ivanec već nakon prvih 20 minuta imala 3:0, no bilo je puno lijepih poteza i golova. Krapina Šped je u nastavku zaigrala puno bolje, pa najprije golom Varjačića smanjila na 3:1, pa Kunšteka na 4:2 (u međuvremenu je gol za PP Ivanec zabio Gavranović), no nije uspjela ozbiljnije ugroziti pobjedu ivanečke momčadi.

Prava drama odigravala se u susretu za treće mjesto, u kojem su snage odmjerili lanjski prvak Lepoglava i Ivančica. U odličnoj je utakmici Saša Levanić doveo Ivančane u vodstvo u 7. minuti, da bi Darko Gladović golovima u 24. i 33. minuti preokrenuo rezultat, a pravedni remi donio Kristijan Marđetko u 35. za konačnih 2:2. Odluka o osvajaču 3. mjesta donešena je udarcima sa 6 metara, u kojima je Špičko promašio vrata, dok je svih ostalih pet izvođača bilo precizno, što je značilo da veteranski pehar za 3. mjesto ostaje u Ivancu. Potpuno zasluženo, jer Ivančani također spadaju u red ugodnih iznenađenja, a nakon što su pobijedili lanjskog doprvaka I.P.A. – u i prvaka Lepoglavu, nema im se apsolutno ništa za prigovoriti.

Mini turnir pionira dobila je Ivančica, koja je u finalu sa 3:0 bila bolja od Novog Marofa, 3. mjesto osvojio je Nedeljanec, koji je sa 5:0 bio bolji od Lepoglave, a u egzibicijskoj utakmici, ženska ekipa Lepoglave je sa 2:1 pobijedila Trnje.

Najbolji vratar kod veterana je Dražen Crnković (PP Ivanec), najbolji strijelac Danijel Štefulj sa 11 pogodaka iz iste momčadi, a nagrade za tri najbolje momčadi, poklon bonove Legee, uručio je direktor tog poduzeća Tomislav Kelemen.

Nagradu za Fair play kod seniora primio je Drvodjelac Ivanec, najbolji vratar je Danijel Končevski (GT Ro-Si Krapina), najbolji strijelac Dražen Lončar (Kolobit Sveti Križ Začretje) sa 11 golova, a najbolji igrač Danijel Vincelj (ASO Ponos). Pobjedniku turnira su veliki pokal u trajno vlasništvo, zatim veliki prijelazni pokal, 15000 kuna i medalje, uručili dogradonačelnica Ivanca Jasenka Friščić i predsjednik Gradskog vijeća Grada Ivanca Čedomir Bračko.