IzdvojenoSportVijesti

EUROPSKA LIGA Rijeka pobijedila Aberdeen: Robert Murić ‘eurogolom’ Riječanima osigurao miran put na uzvrat u Škotsku

Rijeka je bila puno bolja u najvećem dijelu susreta i zasluženo pobijedila rezultatom koji joj nudi mogućnost prolaska u samu završnicu kvalifikacija za ulazak u skupine Europske lige

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su na Rujevici škotski Aberdeen rezultatom 2:0 u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija Europske lige.

Rijeka je došla u vodstvo 1:0 golom Antonia Čolaka u 62. minuti iz 11-erca, a za uzvrat velikih 2:0, u 88. minuti osigurao je Robert Murić, koji je sa 17 metara sjajno pogodio donji desni kut gola gostiju.

Rijeka je bila puno bolja u najvaćem diejlu susreta i zasluženo pobijedila rezultatom koji joj nudi mogućnost prolaska u samu završnicu kvalifikaciaj za Europsku ligfu, kao i mogućnost revanška Aberdeenu, koji ih je iz istog natjecanja ‘izbacio’ priej 4 godine.

Uzvrat se igra u Aberdeenu, u četvrtak 15. kolovoza od 20.45 sati.