IzdvojenoSportVijesti

HRVATSKI RUKOMETNI SAVEZ U Ivancu se okupilo 30 perspektivnih igrača Regije Sjever godište 2006./2007. – perspektivne mlade rukometaše taktici igre podučavali Marko Gotal i Davor Lamza

Tema treninga bila je suradnja vanjskih igrača s kružnim te uključivanje lijevog i desnog krila u igru kroz jednostruko ili dvostruko križanje za dotično krilo i utrčavanje na poziciju drugog kružnog igrača

U Ivancu je nedavno održano regionalno okupljanje Regije Sjever za dječake rođene 2006./2007. godine.

Okupljanju se odazvalo 30 igrača navedenog godišta, a trening je održan u dvorani srednje škole Ivanec pod vodstvom regionalnih instruktora Hrvatskog rukometnog saveza prof. Marka Gotala i prof. Davora Lamze.

Tema treninga bila je suradnja vanjskih igrača s kružnim te uključivanje lijevog i desnog krila u igru kroz jednostruko ili dvostruko križanje za dotično krilo i utrčavanje na poziciju drugog kružnog igrača.

Od vanjskih igrača se zahtijevalo da zadovolje obrasce kretanja koji se ogledaju u napadu praznog prostora između dvojice obrambenih igrača, napad u punoj brzini na prvi korak i pronalazak najboljeg rješenja za postizanje pogotka u što kraćem vremenu (2 do 3 dodavanja najviše ). Utrčavanje krila ne isključuje pronalazak rješenja u trenutku kad je krilo u posjedu lopte.

Na kraju treninga igračima je skrenuta pozornost na dodatan samostalan individualni rad i održavanje kondicijske pripremljenosti s obzirom na činjenicu da velik broj klubova ima probleme s brojem termina za trening u dvorani.

Foto: Hrvatski rukometni savez

Među 30 igrača igrača klubova Sjeverne regije bilo je i sedmero iz Rukometnog kluba Ivančica Ivanec: Dan Lepoglavec, Leo Gotal, Jakov Levanić, Dorijan Stančić, Vito Škorak, Borna Marušić i Tomislav Kišiček.

Sudionici kampa:

Ime i prezime, pozicija, klub:

1. Jura Đolonga, SV, GRK Varaždin
2. Luka Kranjčić, LV, GRK Varaždin
3. Marko Brlek, DV, GRK Varaždin
4. Filip Fošnar, LK, GRK Varaždin
5. Martin Patrčević, V, GRK Varaždin
6. Petar Golčić, DV, RK Koprivnica
7. Fran Premec, LV/SV, RK Koprivnica
8. David Udovičić, P, RK Koprivnica
9. Antun Đuranek, SV, RK Koprivnica
10. Gabrijel Kovačić, LK, RK Koprivnica
11. Šimun Švenda, SV, RK Koprivnica
12. Marin Milošević, LK, RK Koprivnica
13. Simon Varošanec, P/DK, MRK Čakovec
14. Damijan Ninić, LK/SV, MRK Čakovec
15. Franjo Vuri, DV/DK, MRK Čakovec
16. Fran Hozmec, SV/LV, MRK Čakovec
17. Jan Kojić, SV/LV, RK Bjelovar
18. Martin Mihalić, SV/LV, RK Bjelovar
19. Karlo Ač, P, RK Bjelovar
20. Marko Švenda, DK, RK Bjelovar
21. Ante Brletić, LV, RK Bjelovar
22. Dan Lepoglavec, SV/LV, RK Ivanec
23. Leo Gotal LV/SV, RK Ivanec
24. Jakov Levanić, DV, RK Ivanec
25. Dorijan Stančić, V, RK Ivanec
26. Vito Škorak, LK, RK Ivanec
27. Borna Marušić, DK, RK Ivanec
28. Tomislav Kišiček, P, RK Ivanec
29. David Vacka, SV, RK Daruvar
30. Sven Šilobodec, LV/DV, RK Daruvar

Tags

Povezani Članci

Provjerite Također

Close
Close