Igor Posavec, Darko i Stjepan Petak iz Bedenca istrčali 22. ljubljanski maraton

Ljubljana – Na 22. ljubljanskom maratonu među više tisuća trkača sudjelovalo je i nekoliko natjecatelja klubova s ivanečkog područja.

Pobjednik maratonske utrke u konkurenciji 1503 muškarca bio je Kimutai Marius iz Kenije, a među 377 žena pobijedila je Genemo Wote Shuko iz Etiopije.

Maratonsku utrku su završila i trojica članova Udruge za kulturu i sport Bedenec, od kojih je Igor Posavec osvojio 228. mjesto s vremenom 3:21:32, Darko Petak je na cilj stigao 229. s vremenom 3:21:33, a  Stjepan Petak 904., u vremenu od 3 sata 59minuta i 34 sekunde.

Pobjednik polumaratona, utrke koju je okončao i Kruno Lepoglavec iz Trkačkog kluba Ivančice, među 4435 muškarca bio je Slovenac Rok Puhar, a kod 2860 žena pobijedila je Bakonyi Fruzsina iz Mađarske.