Sport

SŽRK Ivanec – Đurđevac 23:32; Ivančanke ispadaju u niži rang

Ivanec – Rukometašice Ivanca poražene su od Đurđevca sa 23:32 (8:14) u utakmici, predzadnjeg, 17. kola, Druge hrvatske rukometne lige Sjever igranoj u dvorani Srednje škole Ivanec pred 40-ak gledatelja.

Ivančanke su  dobro otvorile susret i povele sa 3:1 ali i zapucale 5 zicera, te umjesto da povise svoje vodstvo, gošće u 17. izjednačuju na 5:5. Gostujuća ekipa je sredila svoje redove, uzela ponuđeno, te u 23. minuti povela sa 10:5 i nakon prvog poluvremena imala sigurno vodstvo od 14:8. Ivanec je početkom drugog poluvremena smanjio vodstvo Đurđevca na 10:14, ali nakon toga domaće igračice ponovno rade masu tehničkih pogrešaka (kriva dodavanja, koraci, probijanja, promašeni ‘ziceri’…) i u 43. minuti gošće vode sa 23:16, u 51. rezultat je bio 27:18, u 55. minuti 30:21, sve do konačnog ishoda od 23:32.

U ekipi Ivanca najefikasnija igračica bila je Martina Rudnički sa 8 postignutih golova, Kristina Jug postigla je 6, Paula Kocijan 3, Sara Rogina, Sara Lovrenčić i Romina Hadrović po 2, a istakla se i vratarka Ana Grđan, sa ukupno 13 obrana .

U gostujućoj ekipi najbolja je bila vratarka Anamarija Pavec, sa 19 uspješnih ubrana uz 4 obranjena sedmerca, dok su po sedam golova postigle Čilić i Šanteković.

Ova utakmica ivanečkih rukometašica bila je posljednja u prvenstvenoj sezoni, a i u drugoj ligi za neko vrijeme, pred domaćim gledateljima, jer su zauzele posljednje mjesto, te ispadaju u niži rang natjecanja, bez obzira na ishod u posljednjem kolu.

Ivanec slijedećeg vikenda igra utakmicu posljednjeg kola u Đakovu, protiv ekipe Đakova.