Sport

Ivančica – Križevci 4:1

IVANEC – Nogometaši Ivančice su u utakmici 17. kola Treće hrvatske nogometne lige Sjever pobijedili Križevce s rezultatom 4:1. Za domaću momčad dva je pogotka postigao najbolji igrač susreta Denis Bochl, po jedan Dario Ribić i Dominik Božak, a strijelac za gostujuću momčad bio je Knezić.

Prvih 15 minuta proteklo je u laganoj inicijativi gostujuće momčadi koja je uputila tri udarca na vrata Ivančice, a u 15. minuti Marko Blagaj je s 20 metara, iskosa s lijeve strane pogodio gredu. Uslijedila je odlična akcija domaće momčadi u 23. minuti, kada je Lazni ubacio loptu, a Denis Bochl iskosa sa 14 – 15 metara, prevario svog čuvara i ‘zakucao’ loptu pod prečku za 1:0. U tom vremenskom periodu bilježimo udarac Puclina u 33. minuti kada je umjesto u praznu mrežu loptu poslao u stativu, a zatim u 39. minuti i odličan udarac Bochla kojeg je zaustavio vratar Vrbančić.

U nastavku utakmice domaća je momčad preuzela terensku inicijativu, zaigrala puno bolje, imala nekoliko izglednih prigoda da povisi rezultat, a najbolju Bochl u 58. minuti kada je sa samo dva metra pogodio stativu. Prigodu je imao i Ribić u 61. minuti, ali nije uspio zahvatiti loptu, a sudac Borivoj Stojčević (Donji Lipovčani) obrukao se nekoliko minuta kasnije kada je za namjerno udaranje laktom u lice Nevena Pađena, umjesto sa crvenim, Davora Boškovića ‘kaznio’ tek žutim kartonom, iako mu je i pomoćnik sugerirao da se radi o prekršaju za isključenje. Promašaji domaćina kažnjeni si u 67. minuti, kada su Križevci lijepim volejem Maria Knezića postigli izjednačujući pogodak.

Međutim, to nije pokolebalo domaću momčad i do kraja su praktički ‘demolirali’ suparnika. Nakon odlične akcije u 78. minuti Denis Bochl je postigao pogodak za vodstvo od 2:1, Dario Ribić je u 84. utrčao iz drugog plana i zabio za 3:1, dok je Dominik Božak minutu kasnije izbio sam pred istrčalog vratara Vrbančića i lijepo ga prebacio za konačnih 4:1. Tako su Ivančani u proljetni dio prvenstva krenuli kako se očekivalo, pobjedom, izborenom zahvaljujući vrlo dobroj igri u nastavku, nakon što prvi dio, usprkos vodstvu, nije ponudio dobru igru, a alibi za takvu igri nije se mogao tražiti niti u izostanku ponajboljeg igrača Karla Murića, koji je pauzirao zbog tri žuta kartona. Momčad Ivančice u slijedećem kolu odlazi u Ždralove gdje igra sa momčadi Mladosti.