Sport

IVANČICA – RUDAR CIMPER 84:65

IVANEC – Košarkaši Ivančice vrlo dobrom su igrom ostvarili treću prvenstvenu, a drugu uzastopnu pobjedu u susretu 10. kola A 2 košarkaške lige sjever, u kojem su pobijedili Rudar Cimper sa 84:65 (17:17, 26:16, 17:15, 24:17).

U izjednačenoj prvoj četvrtini počelo je vodstvom gostiju 6:2, pa preokretom Ivančana na 8:6, kvar semafora kod 13:13 i 17:17 nakon prvih deset ujednačenih igračkih i rezultatskih minuta. Pobjednik je odlučen u 2. četvrtini, koju su bolje otvorili gosti i do 22. minute imali 25:21, no poboljšanim skokom u obrani i šutom, Ivančica do 25. minute preuzima vodstvo 28:25, pa gosti smanjuju na 28:27, no u slijedeće tri minute domaćini serijom 11:0 dižu prednost na + 12 (39:27) i trasiraju put prema pobjedi.

Treća četvrtina igrala se pomalo stihijski, rezultatski u serijama, pa gosti u jednoj od njih rade 9:2 i stižu samo na minus 6, 42:48, Ivančica uzvraća serijom 8:1 i diže prednost na 56:43, a nakon 5:2 za goste u zadnjoj minuti treće četvrtine, na kratki se predah odlazi s 12 koševa viška na domaćoj strani. Zadnji kvartal tricom otvara Filip Rožman i diže prednost na, do tada najvećih + 15 (63:48), prednost koju Luka Rajh potvrđuje svojom tricom u 34. minuti. Do kraja susreta prednost Ivančice se nije spuštala ispod + 10, a u samom finišu ju je polako dizala, da bi košem u zadnjoj sekundi ona stigla do rekordnih i konačnih + 19 – 84:65.

U domaćoj su momčadi svi igrači odigrali vrlo dobro, a opet je iskakao Filip Rožman, prvo ime susreta, koji je ubacio 29 koševa. Ivančica u slijedećem kolu gostuje u Vrbovcu, gdje se sastavje s momčadi Petar Zrinski. Susret se igra u subotu, 21.12., s početkom u 12 sati.