Sport

KAJ KUP IVANEC 2014; OSMINA FINALA – ISPAO BRANITELJ NASLOVA MNK ČREŠNJEVO

IVANEC – Svu svoju nepredvidivost ivanečki je turnir pokazao i u prvim utakmicama osmine finala, nakon kojih je izvjesno da će pehar za prvaka promijeniti vlasnika. Naime, Fotex Pečenjara Ris je sa 3:1 potpuno zasluženo pobijedio MNK Črešnjevo i u relativno ranoj fazi natjecanja napravio veliko iznenađenje, koje to možda i nije. Mladi igrači Fotexa kvalitetno su se branili, sa čvrstom, dosta visokom postavljenom obranom i suparnicima nisu dozvolili da dođu u previše gol-šansi, a brzim su kontrama opasno im ugrožavali vrata.

U samom finišu prvog dijelu dvije su uspjeli pretvoriti u zgoditke i stvorili, kasnije se pokazalo, nedostižnu prednost, koju su još i povećali, da bi se MNK Črešnjevo od naslova oprostilo počasnim golom u zadnjoj minuti. Objektivno, momčad iz Črešnjeva već je u prvoj fazi natjecanja, svojim ne baš preuvjerljivim igrama, dala naslutiti da će teško ponoviti lanjski uspjeh, no malo tko je, bez obzira što je igrala bitno oslabljena i ne na lanjskoj razini, očekivao da će ispasti u osmini finala.

U prvoj utakmici dana Liberty Gorjani i Crvena Ruža odigrali su također kvalitetan susret, u prvih 20 minuta i relativno oprezan, da bi se sredinom nastavka ‘otvorilo’, najprije je Crvena Ruža povela preko Šafranka u 28. minuti, par sekundi kasnije izjednačio je Kranjčec, a pobjednik je odlučen u samom finišu, sa dva gola Liberty Gorjani u zadnje dvije minute. Kavana Ivana je morala uložiti maksimum napora ne bi li pobijedila čvrste i borbene igrače Jerovca, a veterani Ivančice su dugo gubili od Slobode, no bolju igru materijalizirali su sa četiri gola između 31. i 36. minute i posve zasluženo izborili finale.

Foto Gaj i Caffe bar Borsalino u prvih su 20 minuta odigrali poprilično zanimljivu, na momente i vrlo izjednačenu utakmicu, no u nastavku je do izražaja došla kvaliteta, koja je bila na strani momčadi iz Krapine, koja se u konačnici suvereno plasirala u četvrtfinale.