KOŠARKA Grafičar – Ivančica 83:70 (9. kolo 2. HKL Sjever)

U momčadi Ivančice najefikasniji igrač bio je Filip Rožman

Ludbreg – Košarkaš iIvančice poraženi su u Ludbregu od Grafičara rezultatom 70:83 u utakmici 9. kola Druge muške košarkaške lige Sjever.

Rezultat po četvrtinama: 20:20, 17:21, 15:18, 18:24.

Domaćin je tijekom utakmice vodio sa 4 do 5 koševa razlike, a zatim se u trećoj četvrtini ‘odlijepio’ na 10 koševa razlike.

Uporna ivanečke momčad se 4 minute do kraja približila na minus 5 koševa razlike, ali do izjednačenja rezultata nije uspjela doći i na kraju je u finišu domaćin prednost povećao na konačnih 13 koševa razlike.

U momčadi Ivančice najefikasniji igrač bio je Filip Rožman s 25 poena, Stjepan Herceg i Emil Morović postigli su po 15, Martin Mlinarić i RomarioTaučer po 4, Emanuel Ostojić 3, a Karlo Smontara i Bruno Ranogajec po 2.

Nedostajali su Jurica Bigec, jedan od najboljih strijelaca, te Dejan Herceg.

Podravac je vodeća momčad lige sa 17 osvojenih bodova, Grafičar je drugi s 15, koliko ima i trećeplasirano Međimurje Čakovec, dok se Ivančica nalazi na sedmom mjestu s 11 bodova.

Ivančica je u sljedećem kolu domaćin Međimurju, a utakmica se igra u subotu u Ivancu.