KOŠARKA Ivančica – Koprivnica 78:82

Ivanec – Košarkaši Ivančice poraženi su od Koprivnice sa 78:82 u utakmici 6. kola Druge hrvatske košarkaške lige Sjever koja je odigrana u dvorani srednje škole Ivanec.

Bio je to susret pun rezultatskih preokreta i uzbuđenja do samog kraja u kojoj je slavila gostujuća momčad koja je u finišu imala precizniju ruku i više sportske sreće.

U 5. minuti utakmice Ivančica je povela sa 15:3, a na poluvrijeme otišla sa prednošću od 14 koševa razlike i vodstva 51:37.

Uslijedila je treća četvrtina u kojoj je dominirala gostujuća momčad i dobila ju sa 24:8 što je bio razlog za neizvjesnu završnicu.

U 34. minuti Jurica Bigec je izjednačio rezultat na 69:69, a zatim u 36. minuti Kruno Smontara tricom doveo domaćina do vodstva od 72:71.

Bilo je zatim 74:74 i od tada je gostujuća momčad preuzela vodstvo od 77:74, 79:76 i na kraju slavila sa 82:78.

Ivančica ima 9 bodova i nalazi se petom mjestu prvenstvene tablice , dok je Podravac vodeći sa 12 bodova.

U domaćoj momčadi najefikasniji igrač bio je Filip Rožman s 25 postignutih poena, Luka Rajah postigao je 17, Kruno Smontara 13, Luka Putar 12, Emil Morović 5, Romario Taučer 4, a Jurica Bigec 2.

U slijedećem kolu Ivančica je gost Virovitice.