KOŠARKA Ivančica – Radnik Križevci 107:76 (8. kolo druge lige)

Ivanec – Košarkaši Ivančice pobijedili su Radnika iz Križevaca sa 107:76 u utakmici 8. kola Druge muške košarkaške lige Sjever koja je odigrana u dvorani srednje škole Ivanec.

U momčadi Ivančice najefikasniji igrač bio je Jurica Bigec s 23 poena, Filip Rožman uptisao je 21, Dean Herceg 16, Romario Taučer 13, Stjepan Herceg 12, Emil Morović 10, Karlo Smontara 6, Emanuel Ostojić 3, Martin Mlinarić 2, te Bruno Ranogajec 1.

Ivančica je u 3. minuti povela s 9:2, u 7. je bilo 20:13 da bi nakon prvih deset minuta igre rezultat bio 27:23.

U 13. minuti gostujuća momčad izjednačila je rezultat na 29:29, ali ubrzo zatim ponovno je Ivančica brzim kontrama i tricama došla do prednosti od 10 koševa, u 17. minuti bilo je 43:33, a na odmor se otišlo sa prednošću od 8 koševa i vodstva od 51:43.

U posljednjoj četvrtini utakmice domaća je momčad naprosto deklasirala gostujuću i tu četvrtinu dobila uvjerljivo sa 28:9, te na kraju zabilježila pobjedu od 31 poena razlike.

U nastavku utakmice ozlijedili su se Jurica Bigec i Stjepan Herceg, a koliko su teške ozljede koljena naknadno će se utvrditi rentgentskim snimkama.

Vodeća momčad lige je Podravac iz Virja, drugo je Međimurje Čakovec dok se Ivančica nalazi na sedmom mjestu s 10 osvojenih bodova.

Ivančica je u sljedećem kolu gost Grafičara u Ludbregu.