MARATON Kenijci dominirali 23. Volkswagen Ljubljana marathonom – glavnu utrku maratona završio i Igor Posavec iz Bedenca

Ivan Golub iz Dubravca, Stjepan Petak iz Bedenca te Edi i Zvonimira Štefičar iz Lepoglave istrčali su polumaratonsku utrku

U Ljubljani je održan tradicionalni, 23. Volkswagen Ljubljana marathon, u sklopu kojeg su se održavale maratonska, potom utrka polumaratona, utrka na 10 kilometara, te utrke djece.

U glavnoj, utrci polumaratona na 42 195 metara, pobijedio je Kenijac Sisay Lemma Kasaye, a Igor Posavec iz Udruge za kulturu i sport UKS Bedenec osvojio je 223. mjesto u konkurenciji 1327 muških finišera, te 34. mjesto (od 150 finišera) u kategoriji od 30 do 34 godine.

Među ženama pobijedila je Kenijka Visiline Jepkesho.

U utrci Polumaratona na stazi duljine 21098 metara najbrži u konkurenciji 3854 muškarca bio je Slovenac Rok Puhar, Ivan Golub iz Dubravca osvojio je 239. mjesto, Edi Štefičar iz Lepoglave bio je 528., a Stjepan Petak iz UKS Bedenec, 538.

Pobjednica polumaratona je Neja Kršinar iz Slovenije, a Zvonimira Štefičar iz Lepoglave osvojila je 146. mjesto.