IzdvojenoSportVijesti

NOGOMET Ivančica – Dinamo 2:0 (prvenstvena)

Ivančani dominirali najvećim dijelom susreta

Ivanec – Nogometaši Ivančice pobijedili su Dinamo Domašinec s 2:0 u susretu 7. kola 4. Nogometne lige Čakovec – Varaždin. Golove su postigli Dario Ribić i Dominik Božak.

Ivančica je ‘stisnula’ od početka, što joj se isplatilo već 8. minuti, kada je Dario Ribić rutinirano zabio udarcem glavom s nekih 8 metara, nakon preciznog centaršuta Tomislava Jagića iz kornera.

Najbolji igrač gostiju, vratar Davor Žagar, obranio je udarce Božaka i Kolareka u izglednim pozicijama u 15. i 16. minuti, no ništa nije mogao u 22. minuti, kada je Dominik Božak, nakon centaršuta Friščića s devet metara glavom proslijedio loptu u gol za 2:0.

Do kraja poluvremena igra se primirila, Ivančica je kontrolirala ‘stanje na terenu’, a na isteku prvog dijela Božak je prošao cijelu zadnju liniju Dinama, sam se izborio za poziciju za postizanje gola, no opet se iskazao vratar Žagar, najzaslužniji što je rezultat bio ‘samo’ 2:0.

Koliko su gosti bili opasni, ne računamo li uglavnom neutemeljene prigovore nesigurnom sucu Goričancu, govori i podatak da su najozbiljnije zaprijetili u 38. minuti, kada je Drožđek s ruba šesnaesterca šutirao barem metar iznad gola, te dvije minute kasnije, kada je, s otprilike iste razdaljine, Kovač udario po lopti da se ova jedva dokotrljala do Andreića.

A kad smo kod prigovora sucu, tu su više razloga imali domaćini, koje je oštetio za najmanje jedan jedanaesterac, kada je Darko Jagić srušen u 16-ercu, a i igranje braniča rukom nakon centaršuta Kolareka bilo je jako blizu kaznenog udarca.

Drugo poluvrijeme bil je nešto ujednačenije, prije svega zato što je Ivančica u njega krenula nekako smušeno, mlako, kao da je pobjednik odlučen, što ju je umalo koštalo primitka gola u 47. minuti, no nakon odlične akcije gostiju, udarac njihovog najboljeg igrača Stjepana Igreca zaustavila je vratnica.

Ipak, Ivančica se nakon nekoliko prijetnji gostiju sabrala, zaigrala povezanije i preuzela inicijativu, a najbliže golu bila u 60. minuti, kada je Božak iz solo-prodora pogodio vratnicu.

Dobar udarac u 60. minuti uputio je s 20 metara Hlišč, spreman je bio Andreić, a do kraja susreta bilježimo još i odličan udarac Leona Gregura u 83. minuti, no lopta udarena negdje oko linije 16-erca završila je u prečki.

Do kraja nije bilo nekih ozbiljnijih situacija za promjenu rezultata, te je tako Ivančica upisala petu pobjedu i zadržala priključak za vodećom Bednjom, koja je u Beletincu pobijedila Nedelišće s 2:1, a istim je rezultatom u trećoj subotnjoj utakmici igranoj u Novom Selu Rok, Omladinac pobijedio Zelengaj.

Prva je Bednja s 19, druga Ivančica sa 16 osvojenih bodova …