IzdvojenoSportVijesti

NOGOMET Ivančica – Obreš 3:1 – u Ivancu proslavljena titula jesenskog prvaka

U nastavak sezone Ivančica ulazi s 5 bodova prednosti pred drugoplasiranim Zelengajem

Ivanec – U utakmici 13. kola 1. Županijske lige Varaždin Ivnčica je na Gradskom stadionu u Ivancu pobijedila Obreš iz Svetog Ilije s 3:1, poluvrijeme 1:0 i tako potvrdila titulu jesenskog prvaka.

Ivančica je povela u ranoj fazi utakmice, golom Mihaela Jerebića u 5. minuti, a taj je rezultat bio do pred sam kraj, kada je uslijedilo najzanimljivijih 10 minuta susreta.

Naime, najprije je u 80. minuti Mihael Cepanec iz kaznenog udarca s 11 metara poravnao na 1:1, no već u idućem napadu Jerebić vraća prednost na stranu Ivančice, da bi u 87. minuti Leon Gregur zabio za 3:1 i potvrdio pobjedu, a time i već ranije osiguran naslov prvaka jeseni.

U drugom subotnjem susretu Plitvica je u Selniku izgubila od Zelengaja sa 1:4, dok se ostale utakmice igraju sutra u 13:30 sati, a parovi su:

SVETI ĐURĐ: Drava – Budućnost
SESVETE: Podravac Kitro – Plitvica (G)
CESTICA: Polet (C) – Vinica
TUŽNO: Sloboda (T) – Mladost (M)
VARAŽDIN: Sloboda ŠN – Polet (T)

Bez obzira na te rezultate, Ivančica će ostati prva s 33 boda, jednako kao i Zelengaj drugi sa 28 i između ta dva kluba mogla bi se voditi sportska borba za prvaka.

U drugoj županijskoj ligi Rudar 47 je pobijedio Dinamo Babinec s 2:0 i tako ostvario drugu pobjedu sezone, te najavio ozbiljniju borbu za opstanak u nastavku sezone.

Ostali parovi (nedjelja, 13:30 sati)

ŠEMOVEC: Mladost (Š) – Trnje
VŽ TOPLICE: Mladost (VT) – Dinamo 01
LEPOGLAVA: Lepoglava – Beretinec
SIGETEC: Mladost (S) – Čevo
VARAŽDIN: Mladost (VŽ) – Radnički
NOVAKOVEC: Novakovec – Zadrugar