IzdvojenoSportVijesti

NOGOMET Ivančica – Zelengaj 0:1 – odgođena proslava titule prvaka u Ivancu

najveće zasluge za pobjedu gostiju idu sjajnom vrataru Luki Bešenić koji je, uz to što svojom sigurnošću ulijevao povjerenje ne baš dojmljivoj zadnjoj liniji svog tima, obranio sve što je trebalo, plus pet 'zicera'

Ivanec – U utakmici 23. kola 1. županijske nogometne lige Varaždin nogometaši Zelengaja su na igralištu u Ivancu golom Vilima Horvata pobijedili Ivančicu s 1:0.

U Ivancu smo gledali jako dobru utakmicu za koju bi se moglo reći i da nadilazi rang natjecanja u kojem se igrala.

Ivančica je najveći dio susreta napadala, i to poprilično strpljivo i organizirano, stvorila veliki broj prigoda iz, u najvećem dijelu, osmišljenih akcija.

No uz nepreciznost u završnicama, dijelom i nedostatak sreće kod ivanečkih igrača, najveće zasluge za pobjedu gostiju idu sjajnom vrataru Luki Bešenić koji je, uz to što svojom sigurnošću ulijevao povjerenje ne baš dojmljivoj zadnjoj liniji svog tima, obranio sve što je trebalo, plus pet ‘zicera’.

Prvih dvadesetak minuta Ivančica je dominirala terenom, no konkretniji su bili gosti, čiji je svaki prelazak centra bio potencijalna opasnost za domaća vrata.

Upravo iz jedne polukontre iz 17. minute Vilim Horvat je u duelu bio čvršći od Loparića, izborio se za poziciju i s nekih 12 metara preciznim prizemnim šutom doveo goste u vodstvo od 1:0. Imali su gosti odmah nakon gola jednu poluprigodu, no rezultat se nije mijenjao.

Nakon rezultatskog minusa Ivančica je zaigrala puno bolje, napadi na gol gostiju nizali su se jedan za drugim, no sjajni Bešenić nije dozvolio domaćinu da poravna.

Izvadio je tako u 27. minuti loptu iz ‘rašlji’ nakon udarca Tomislava Jagića, minutu kasnije bravurozno ‘skida’ loptu koju je glavom nakon kornera uputio Vuglač, pa opet brani Jagiću, zatim i Jerebiću, da bi u 43. minuti Ribić iz dobre pozicije pucao pored gola.

Promašaji su Ivančicu mogli skupo koštati, s obzirom na to da je Horvat u samoj završnici prvog dijela imao dvije sjajne prigode, no njegovi šutevi nogom i glavom nisu završili u domaćoj mreži.

Drugi dio počeo je lijepom prigodom Vincekovića, no lopta upućena s desetak metara iskosa završila je iznad gola.

U dvadesetak minuta nastavka Ivančica je imala totalnu dominaciju, ali u tom periodu Jerebić tri puta i Tomislav Jagić jednom iz vrlo izglednih pozicija nisu uspjeli savladati Bešenića, koji u 64. minuti brani udarac Božaka, na ‘odbijanac’ natrčava Gregur, no lopta završava u gredi.

Zadnji kvartal susreta protekao je u totalnoj dominaciji Ivančice, ali bez nekih ozbiljnijih prigoda, dok gosti u kompletnom drugom dijelu nisu ozbiljnije ugrozili vrata domaćina, za razliku od prvih 45 minuta kada su itekako znali zaprijetiti.

Zadnju prigodu za izjednačenje imao je Božak, koji je na samom isteku susreta odlično šutirao glavom, no i njegovu je loptu novom sjajnom reakcijom obranio Bešenić.

Iako je bila puno bolja, pružila vrlo dobru igru, Ivančica je doživjela prvi ovosezonski poraz na svom terenu koji, osim gorkog okusa kojeg ostavlja, ne trebao imati neke posebne posljedice s obzirom na to da joj u tri kola za naslov trebaju samo tri boda.

Ima susreta u kojim ne pobjeđuju bolji, takav je bio i ovaj, a ne treba izostaviti niti iznimnu volju, angažman, borbenost i srčanost gostiju koja je, doduše, na momente prelazila u osornost i grubost, ali cilj obično opravdava sredstva, što su i oni zorno dokazali.

Vrlo dobrom općenitom dojmu pridonijeli su suci, glavni Goran Babić te pomoćnici Dražen Rohtek i Dražen Hrastić, koji su dosta tešku utakmicu odsudili s jednom pogrešnom procjenom prekršaja za domaćina, a osim toga im se i nema baš nešto ozbiljnije za prigovoriti

Zelengaj je tako jedina momčad koja ima bolji skor u srazu s Ivančicom koja će titulu morati potražiti u jednom od naredna tri kola, a prva prigoda za to bit će naredne nedjelje u Gojancu.