NOGOMET Lepoglava – Osijek 0:11 (1. liga žene)

Osječanke su - prejake

U utakmici prvog kola prve hrvatske lige za žene, nogometašice Osijeka su na igralištu u Golubovcu pobijedile Lepoglavu s 11:0.

Gostujuća momčad povela je pogotkom Lorene Balić u 10. minuti utakmice, a nakon 45 minuta Osijek je vodio s 4:0. Gostujuća ekipa dva je pogotka postigla iz kaznenih udaraca s 11 metara, a najbolja igračica utakmice bila je Lorena Balić koja je postigla četiri pogotka.

U domaćoj momčadi solidna je bila vratarka Sanja Šoltić koja je obranila sedam izglednih prigoda i tako spriječila da poraz bude još teži.

Ekipi Osijeka, aktualnim viceprvakinjama, igračice Lepoglave nisu mogle ozbiljnije parirati, stoga i ne čudi ovako visok poraz, a još ih veće iskušenje čeka već u drugom kolu, kada u Splitu gostuju kod aktualnih prvakinja i pobjednica kupa.

Upravo je u utakmici sa Splitom, Viktorija još teže stradala, odnosno izgubila 0:18, a u ostala dva susreta Dinamo je pobijedio Agram sa 7:0, a Katarina Zrinski izgubila od Neretve s 0:4.