IzdvojenoSportVijesti

NOGOMET Lepoglava – Viktorija 2:3 – pobjednika odlučile pogreške sudaca

Zbog nezadovoljstva suđenjem, domaćini odbili potpisati zapisnik

Golubovec – Nogometašice Lepoglave poražene su od Viktorije iz Slavonskog Broda rezultatom 2:3 u utakmici 3. kola Prve hrvatske nogometne lige za žene koja je odigrana u nedjelju na igralištu Šofta u Novom Golobovcu.

Oba pogotka za Lepoglavu postigla je Leona Požgaj, i to u 2. i 20. minuti, dok su pogotke  za Viktoriju postigle Adina Osmančević u 35. minuti, Martina Obradović u 61. i Emina Karić u 89. minuti utakmice .

Domaća ekipa povela je pogotkom sjajne Leone Požgaj već u 2. minuti utakmice kada je njezin siloviti udarac sa nekih 14 metara odbila vratarka Katarina Mendeš, a zatim se lopta našla iza njezini leđa u mreži za vodstvo od 1:0.

Lepoglave je povisila rezultat na 2:0 u 20. minuti, a strijelac je ponovno bila Leona Požgaj, koja je s nekih 15 metara majtorski pogodila donji lijevi kut gostujuće vratarke.

Ubrzo zatim uslijedio je udarac Valentine Kupčić kojega ja vratarka Mendeš obranila, te izgledna prigoda Katarine Rabuzin u 24. minuti gdje je lopta tik uz stativu završila u gol-autu.

U 26. minuti Leona Požgaj je iz voleja silovitim udarcem zatresla gredu, a Valentina Pokupčić u 27. imala izglednu prigodu.

I kada domaće igračice nisu iskoristile još  tri–četiri izgledne prigode da riješe utakmicu već u prvom poluvremenu uslijedila je kazna i pogodak Adine Osmančević u 35. koja je iskoristila neopreznost domaće obrane i svladala vratarku Sanju Šoltić s nekih 12 metara pogodivši njezin desni kut za smanjenje rezultata na 1:2 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U početku drugog poluvremena gostujuća je ekipa zaprijetila s dvije prigode i to u 52. i 53. minuti kada se istakla domaća vratarka Sanja Šoltić.

I onda je uslijedio šok, domaća vratarka nalazila se na nekih 15 metara od svog gola, a prigodu je iskoristila Martina Obradović koja je s 30-ak metara uputila udarac i pogodila desne rašlje za izjednačenje rezultata od 2:2.

Lepoglava je zatim preuzela terensku inicijativu, prigodu je imala Marija Vučkovečki koja je u igru ušla u 46. minuti, a u 65.  je bila „oči u oči“ s gostujućom vratarkom, koja joj je obranila šut upućen s desetak metara, na loptu je iz ‘drugog plana’ utrčala Valentina Kupčić i šutirala, ali je pritom bila srušena, no sudac Ante Bundović iz Bjelovara nije dosudio kazneni udarac na njoj.

Zatim su zaredale dvije prigode gostujuće ekipe i to u 77. i 80. minuti ali se intervencijama istakla vratarka Šoltić.

U 81. minuti Marija Vučkovečki našla se ponovno u izglednoj prigodi, ali je njezin udarac obranila vratarka Mendeš, a slobodni udarac u 83. minuti izvela je Požgaj koji je završio tik uz stativu u gol-autu.

U 89. minuti sudac nije dosudio očigledno zaleđe, što je izazvalo reakcije domaćih i gostujućih igračica koje su zastale, a nakon toga ‘poklon’ je iskoristila Emina Karić koja je pogodila lijevi kut vratarke Šoltić za pobjedu gostujuće ekipe.

Nakon završetka utakmice službeni predstavnik domaćina Siniša Matuza nije potpisao zapisnik, domaćin je najavio žalbu uz obrazloženje koje prenosimo u cijelosti:

„Zbog direktnog i indirektnog suđenja po rezultatu štetnog za domaćina s nekoliko sudačkih odluka koje su utjecale  na konačan ishod ove utakmice nismo potpisali zapisnik utakmice“ stoji u službenom priopćenju.

ŽNK Lepoglava u sljedećem kolu ponovo je  domaćin, i to ekipi Dinama Zagreb, a utakmica se igra u nedjelju u Novom Golubovcu s početkom u 12 sati.