NOGOMET Mladost Margečan – Polet Tuhovec 1:2

Gostiam pobjeda u zadnjim ternuciam susreta iz sumnjivog 11-erca

Margečanska Mladost poražena je od Poleta iz Tuhovca s 1:2 u utakmici 15. kola Prve Županijske nogometne lige Varaždin odigrane na igralištu Krka u Margečanu.

U prvom poluvremenu gostujuća momčad zaprijetila je u 29. i 31. minuti, međutim sjajnim intervencijama istaknuo se domaći vratar Srećko Čićek, koji je  spriječio  njihovo vodstvo.

Nakon početne dominacije gostujuće momčadi uzvratio je domaćin s tri izgledne prigode koje su imali Hrvoje Kolarek u 33., Marko Kozulić u 41. i Stjepan Prašnjak u 42. minuti, međutim bez preciznosti u završnici jer je lopta završila u gol-autu, ‘tik’ uz samu stativu.

Početkom drugog poluvremena Mladost je krenula još odlučnije i žustrije prema golu gostujuće momčadi  u želji da postigne pogodak, u 46. minuti  Petar Šumečki odlično je pucao s nekih 14 metara, a zatim u 57. minuti i Dalibor Solina ali već kada je vratar bio svladan i gol prazan, na čuđenje svih prisutnih lopta nije završila u gostujućoj mreži nego u gol-autu.

I zatim je uslijedila prigoda Hrvoja Kolareka u 65. minuti, međutim mreža se nije zatresla, a li jeste u 67. minuti, kada je vodstvo domaćinu donio Dalibor Solina nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Hrvoje Kolarek, a Solina u skoku bio najviši i glavom efektno pogodio lijevi kut vratara Modrića.

Ubrzo zatim gostujuća momčad je iskoristila nepažnju domaćih obrambenih igrača i  izjednačila u 70. minuti pogotkom Ratkovića.

Bio je to hladan tuš za domaću momčad koja odmah uzvraća sa dvije izgledne prigode, u 72. minuti Hrvoje Kolarek, a zatim u 77. minuti Dalibor Solina koji se od centra sjurio prema gostujućem vrataru s kojim je bio „oči u oči“ na nekih 10 metara od gola i  naprosto nije uspio pucati, već je vratar spriječio njegov udarac. Ostaje tek dilema da li je bio kazneni udarac ili ne, ali nije dosuđen.

Još jednu bravuroznu intervenciju imao je vratar Čiček u 80. minuti, ali ostalo je 1:1.

I kada su već svi očekivali kraj utakmice i bili zadovoljni podjelom bodova, u posljednjoj minuti utakmice sudac Novosel iz Trnovca pokazao je na bijelu točku za gostujuću momčad, a iz dosuđenog kaznenog udarca ‘egzekutor’ je bio Denis Bartolec za pobjedu Poleta od 2:1.

Nakon završetka utakmice je pregledana snimka spornog detalja iz 90. minute i uočeno je da pomoćni sudac nije podigao zastavicu unatoč činjenici da je bilo zaleđe, tj. gostujući igrač našao se u nedozvoljenoj poziciji, a potom je vratar Čiček istrčao i bio prije u dodiru s loptom od gostujućeg igrača, ali glavni sudac je dosudio prekršaj vratara na napadaču Poleta i dosudio 11- sterac.

Tijekom same utakmice sudac je pokazao čak 9 žutih kartona, i to 5 gostujućoj momčadi, a 4 domaćinu i ostaje dojam da je oštetio domaćina za nepostojeći  kazneni udarac iz kojega je gostujuća momčad izborila pobjedu.

U sljedećem kolu Mladost je gost Obreši u Svetoj Iliji.