IzdvojenoSportVijesti

NOGOMET Mladost Margečan – Polet Tuhovec 3:1 (4. kolo 1. ŽNL Varaždin)

Pobjeda izborena u finišu susreta

Margečan – Nogometaši margečanske Mladosti pobijedili su Polet Tuhovec s 3:1 u derbi utakmici 4. kola Prve Županijske nogometne lige Varaždin koja je odigrana na igralištu Krka u Margečanu pred oko 150 gledatelja.

Pogotke su za Mladost postigli Krunoslav Hruškar, Stjepan Prašnjak i Dalibor Solina, dok je za gostujuću momčad zabio Mislav Sakač.

Domaća momčad je u prvih 30 minuta imala četiri prigode za postizanje pogodaka i to Benjamin Brlek u 13. minuti, Jurica Prašnjak u 21., te Dalibor Solina u 29. i 30. minuti utakmice, ali istaknuo se gostujući vratar Jasmin Modrić koji je sve to obranio.

Nakon tih promašaja slijedi ‘kazna’, Polet je poveo golom Mislava Sakača u 39. Minuti, koji je iskoristio kiks domaćeg igrača Nikole Vidačeka i silovitim udarcem svladao vratara Srećka Čičeka.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena pogodak za domaćina postigao je Krunoslav Hruškar s lijeve strane koji je preciznim udarcem sa nekih 12 metara  ‘zabio’ za izjednačenje.

U nastavku utakmice domaćin je preuzeo terensku inicijativu i odmah u tri minute imao dvije izgledne  prigode, Hruškar i Solina, međutim bez preciznosti u završnici.

U 73. minuti domaćin nije iskoristio kontru i izglednu prigodu kada su se četiri domaća igrača našla na nekih 16 metara od gostujućeg gola u odnosu na  samo jednog Poletovog, a odmah zatim gostujuća je momčad preko Martina Prsteca u 75. minuti umalo šokirala domaćina, međutim lopta je završila tih uz vratnicu u gol-autu.

Ipak, stalni pritisak domaćina urodio je plodom u 80. minuti kada je majstorski pogodak postigao Stjepan Prašnjak za vodstvo od 2:1, a tri minute kasnije Dalibor Solina je s lijeve strane s nekih 14 metara iskosa pogodio donji kut gostujuće vratara za vodstvo od 3:1 i zasluženo slavlje domaćina.

U ostale dvije subotnje utakmice Plitvica Gojanec je u Selniku pobijedila imenjakinju rezultatom 4:0, dok je u Svetom Iliji Obreš pobijedila Mladost Varaždin također s 4:0.

Ostale utakmice se igraju u nedjelju, a s počecima u 16:30 sati igraju: Čevo – Sloboda Škola Nogometa, Sloboda Tužno – Beretinec, Drava Sveti Đurđ – Novi Marof i Polet Cestica – Budućnost.

U vodstvu su Plitvica Gojanec i Mladost Margečan sa po 10 osvojenih bodova…