NOGOMET Mladost Margečan – Zelengaj 4:2

Margečan – Nogometaši Mladosti iz Margečana pobijedili su Zelengaj iz Kučana rezultatom 4:2 u utakmici 18. kola Prve Županijske nogometne lige Varaždin koja je odigrana na igralištu Krka u Margečanu.

Rezultat ove uzbudljive i dinamične utakmice je, s obzirom na izgledne prigode domaćina, mogao biti i znatno viši.

Poveo je domaćin u 29. minuti pogotkom Marka Kozulića, a zatim u 36. minuti Dalibor  Solina nije realizirao kazneni udarac s 11 metara, gdje je vratar Bešenić odbio loptu na koju je natrčao Stjepan Prašnjak, no niti on nije uspio postići pogodak, već je uslijedila  ponovno sjajna obrana gostujućeg vratara.

Četiri minute kasnije Dalibor Solina se iskupio i postigao pogodak sa vodstvo domaćina od 2:0.

U 42. i 44. minuti gostujuća momčad imala je  dvije izgledne prigode, ali je domaći vratar Tomislav Vidaček odlično intervenirao i sprječio postizanje pogodaka.

U 52. minuti uslijedio je kiks domaće obrane i Vilim Horvat je smanjio na 1:2, međutim, ponovno je na scenu stupio iskusni  Dalibor Solina i postigao efektan pogodak za 3:1, a ubrzo zatim domaćin je imao dvije izgledne prigode i to u 57. minuti Stjepan Prašnjak kada je pogodio stativu, te Benjamin Brlek u 58. kada je vratar obranio.

Ponovno se istaknuo domaći vratar Vidaček s dvije sjajne intervencije u 64. i 73. minuti, a prethodno je Nikola Šivak, netom nakon što je ušao u igru 65. minuti, dvije minute  kasnije postigao pogodak za vodstvo od 4:1, da bi u 77. minuti gostujuća momčad  preko Ante Perkušića smanjila na konačnih 4:2 za Mladost.

Ovom pobjedom Mladost se podigla na sedmu poziciju s 24 osvojena boda, a vodeća je Ivančica sa 45 bodova.

Momčad Mladosti u sljedećem kolu odlazi u Gojanec gdje igra s Plitvicom.

Utakmica se igra u subotu, 20. travnja s početkom u 16 sati i 30 minuta.