IzdvojenoSportVijesti

NOGOMET Mladost zaslužila bod kod Ivančice, Lepoglava uvjerljiva nad Novakovcem

Oba gola u Ivancu pala su u prvom dijelu

Ivanec – U utakmici 21. kola 1. županijske nogometne lige Ivančica i Mladost Margečan u Ivancu su pred 130 gledatelja odigrali 1:1.

Povela je Mladost golom Tomice Korpara, a strijelac za izjednačenje Ivančice bio je Renato Vrbanić.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj dominaciji Ivančice, ali bez pravih, suvislih ideja i akcija, s malo ili ništa dubinskih lopti, te su se borbeni i dobro postavljeni gosti branili bez većih napora.

U 28. minuti povela je Mladost golom Tomice Korpara, čija je lopta upućena iz slobodnog udarca, iskosa s oko 22 metra, završila u mreži nemoćnog Andreića.

Korpar 0:1

Nakon toga je Ivančica zaigrala nešto energičnije i okomitije, te u 36. minuti uspjela izjednačiti preko Renata Vrbanića, koji si je smirio loptu, oslobodio se gostujućeg braniča, te je s nekih 8 metara, iskosa s lijeve strane, poslao u mrežu Čičeka.

Do kraja poluvremena vrata gostiju ugrozio je tek udarcem glavom Jerebić, dok Mladost nije imala ozbiljnije gol-situacije.

U nastavku slična situacija, Ivančica dominira u posjedu lopte, no bez dovoljno konkretnosti, a Mladost se brani te pokušava nešto napraviti iz polukontri i kontri, no bez uspjeha.

Ipak, Ivančica je imala dvije sjajne prigode za pobjedu, a obje je ‘uprskao’ strijelac Vrbanić, koji se dva puta, u 65. i 66. minuti našao ‘oči u oči’ s Čičekom.

Golman gostiju oba je puta iz dvoboja izaša kao pobjednik, s time da se kod prve akcije lopta odbila do Tomislava Jagića, koji je pucao u prazna vrata, no ulazaku gol spriječio je gostujući branič.

Tako je u ne baš dojmljivoj predstavi Ivančice, što ne može opravdati niti izostanak važnih igrača kao što su Leon Gregur i Darko Jagić, Mladost potpuno zasluženo osvojila bod.

U drugoj subotnjoj utakmici Plitvica – Zelengaj odigrali su 4:4, a ostale se igraju u nedjelju od 17 sati.

Vodi Ivančica s 52 boda, deset manje i utakmicu manje ima Vinica, a Mladost Margečan je

U 21. kolu druge županijske lige Lepoglava je pobijedila Novakovec s 3:0, Beretinec izgubio od Dinamo Babinec 2:4, a ostali igraju u nedjelju od 17 sati.

Vodi Čevo s 43 boda, drugi je Radnički s 38, Lepoglava je zahvaljujući uspješnoj proljetnoj seriji došla na 29 bodova i 8. mjesto dok je Rudar 47 12. s 18 bodova i susretom manje.

A u 22. kolu treće županijske lige Nova Ves je pobijedila Klenovnik s 3:0, a svi ostali igraju u nedjelju od 17 sati.

Orač je prvi s 54 boda, Nova Ves druga s 46 i utakmicom više. treći Klenovnik ima 32, a peta Vindija 22 boda.

Parovi i satnice nedjeljnih utakmica svih liga.