IzdvojenoSportVijesti

NOGOMET Veterani Rudara bolji od Ivančice, Lepoglave od Plitvice Gojanec na otvaranju nove prvenstvene sezone

Za Rudar 47 tri je pogotka postigao Stjepan Stolnik, te po jedan Dražen Peharda i Tomo Hrgar, dok su za Ivančicu strijelci bili Nedeljko Lončar i Robert Herceg - Žutki

Ivanec / Gojanec – Veterani Rudara 47 pobijedili su Ivančicu u sa 5:2 u utakmici 1. kola Prve Županijske veteranske lige Varaždin, skupina Zapad odigranoj na ivanečkom gradskom stadionu.

Za Rudar 47 tri je pogotka postigao Stjepan Stolnik, te po jedan Dražen Peharda i Tomo Hrgar, dok su za Ivančicu strijelci bili Nedeljko Lončar i Anđelko Herceg – Žutki.

Rudar 47 se na startu nove prvenstvene sezone  u Ivancu  predstavio kao čvrsta i efikasna momčad u kojoj je dva pogotka postigao Stjepan Stolnik iz kaznenih udaraca u 4. minuti i u 38. dok je Nedeljko Lončar također bio uspješan realizator dosuđenog jedanaesterca u 40. minuti, te se sa vodstvom Rudara 47 od 2:1 otišlo na poluvrijeme .

U nastavku utakmice, u 45. minuti Stjepan Stolnik je svojim trećim pogotkom doveo Rudar 47 u vodstvo od 3:1, da bi u 54. minuti Dražen Peharda silovitim udarcem sa udaljenosti od nekih 22 metra pogodio lijevi gornji ugao vratara Šantalaba povisio rezultat  na 4:1 što je bilo kraj nade domaće momčadi u pozitivan ishod.

U 61. minuti Tomo Hrgar postiže pogodak za 5:1, a minutu kasnije domaća je momčad preko Roberta Hercega smanjila na konačnih 2:5.

Lepoglava je u Gojancu pobijedila Plitvicu sa 2:0 golovima Nenada Dubovečaka i Darka Gladovića.

U slijedećem kolu Ivančica u Svibovcu igra sa Podravcem, a Lepoglava u Majerju sa Majerjem.

Utakmice se igraju u ponedjeljak, 3. rujna, s početkom u 17 sati i 30 minuta.