Sport

Pobjeda košarkaša kadeta, minimalni poraz seniora

Ivanec – Košarkaška momčad Ivančice poražena je u Vrbovcu od momčadi Petar Zrinski sa 84:86 u utakmici 7. kola A-2 hrvatske košarkaške lige Sjever. Rezultat po četvrtinama 20:20, 17:14, 19:17, 30:33. U momčadi Ivančice najefikasniji igrač bio je Davor Galić sa 34 postignuta koša, uz 7 postignutih trica, Damir Maček postigao je 20, Bigec 14, Morović 6, Sayemeldahr 5, Josip Putarek 3, a Petar Višić 2 koša.

Tijekom utakmice obje momčadi izmjenjivale su se u vodstvu koje je najviše iznosilo 5 do 7 koševa razlike. Ivančica je postigla čak 14 trica, a utakmica je odlučena u posljednjem napadu. Domaća momčad je vodila sa 86:84, a Ivančica je tri sekunde prije kraja imala napad u kojemu je na Josipu Putareku napravljen prekršaj, ali suci nisu tako procijenili i oduzeli mogućnost Ivančici da se domogne bar produžetaka.

U slijedećem kolu Ivančica u dvorani Srednje škole Ivanec, u subotu, 29. studenog, igra protiv vodeće momčadi lige, Podravca iz Virja.

U 5. kolu hrvatske lige kadeta regija sjever Ivančica je pobijedila Lepoglavu sa 74:52 (11:14, 25:11, 15:12, 23:15). Kadeti Lepoglave pružili su otpor domaćinima samo u prvoj četvrtinu, koju su i dobili sa tri koša prednosti. Nakon toga Ivančica kreće ozbiljnije, uz puno veći angažman u obrani i napadu te vrlo brzo stvara razliku, zbog čega priliku dobivaju igrači koji inače manje igraju. Ivančica je nastupila u sljedećem sastavu: Šimek Jurica (8), Potkonjak Luka (2), Leon Kušinec (14), Marko Bregović (6), Luka Posavec (2), Tomislav Mudri, Slavko Mudri, Martin Fištrek (9), Kruno Smontara (13), Fran Geček, Luka Putar (10), Matija Kukec (10).

Najbolji pojedinac u ekipi Lepoglave bio je Perković sa 16 postignutih koševa. Ivančica zauzima četvrto mjesto na tablici sa tri pobjede i dva poraza, a u šestom kolu (7.12.) je ponovo domaćin, ovoga puta Grafičaru iz Ludbrega.