Sport

Poraz rukometaša, pobjeda odbojkašica

Rukometaši Ivančice Ivanec u prvenstvenoj su utakmici 19. kola Prve hrvatske rukometne lige doživjeli u Ivancu poraz od Đakova sa 24:30, poluvrijeme 10:14.

Rezultat je do 21. minute uglavnom bio neriješen, tada 8:8, no gostujuća ekipa je u 25. minuti serijom golova došla do ozbiljne prednosti od 4 gola, 12:8, da bi domaćin smanjio rezultat u 35. minuti na 15:14 i nagovijestio neizvjestan nastavak. Međutim, redaju se promašaji Ivančice, a gosti to kažnjavaju i u 44. minuti imaju nedostižnu prednost od 5 golova (21:16), te rutinskom igrom u finišu osiguravaju pobjedu.

U redovima domaćina bilo je premalo raspoloženih igrača, izuzev Tomislava Gotala i vratara Alena Grda u prvom, te Kristijana Putareka i Branimira Kutnjaka u drugom poluvremenu, dok ostali igrači nisu dali što se od njih očekivalo.

Najefikasniji domaći igrač bio je Tomislav Gotal sa 9 golova, dok je najbolji igrač utakmice bio Tomislav Bošnjak iz ekipe Đakova sa 14 golova, a vratar Mislav Petrović imao je 15 obrana.

Ivančica u slijedećem kolu gostuje u Slavonskom Brodu, gdje igra sa Brod Konstruktorom.

Ženska odbojkaška ekipa Ivanca u prvenstvenoj je utakmici 5. kola Međužupanijske  odbojkaške lige, odigranoj u dvorani OŠ Ivanec, pobijedila Štrigovu s rezultatom 3:0 u setovima (25:13, 25:14, 25:22).

Mlade Ivančanke pod vodstvom trenera Krune Poje ostvarile su svoju četvrtu prvenstvenu pobjedu, i nalaze se na drugom mjestu prvenstvene tablice, što je uspjeh izvan svih očekivanja.

U slijedećem kolu Ivanec gostuje u Nedelišću, gdje igra protiv istoimenog domaćina.