Sport

Prva pobjeda rukometašica: SŽRK Ivanec – Đurđevac 28:22

Ivanec – Rukometašice Ivanca pobijedile su Đurđevac rezultatom 28:22 (18:10) i tako tek u 10. kolu 2. HRL sjever za žene stigle do prve ovosezonske pobjede. U dosta čudnoj utakmici prvih desetak minuta su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, da bi Ivančanke u 11. povele sa dva gola razlike, 7:5, i otada do kraja prvog poluvremena u kontinuitetu povećavale prednost. Ponajviše zahvaljujući Danijeli Kranjec, a do poluvremena je vodstvo Ivanca iznosilo + 8, 18:10 i najavljivala sigurnu pobjedu.

No već prve minute nastavka daju nagovjestiti da baš i neće biti lagano kako se očekivalo, jer gošće preopuštenim i pomalo neozbiljnim, očito i rezultatom zadovoljnim igračicama Ivanca za samo pet minuta rade seriju 6:1 i dolaze na minus tri gola (16:19). Takav rasplet na terenu nije bio dovoljan ‘alarm’ domaćoj trenerici da pozove minutu odmora, pokuša primiriti svoje igračice koje su zaredale sa tehničkim pogreškama, a ujedno da se time i potencijalno prekine velika serija gošći koje su u tim minutama igrale kao preporođene. Pa su polako, ali sigurno dostizale rezultat i u 48. minuti izjednačile na 22:22, a tko zna što bi se dogodilo da kod tog rezultata nisu promašile tri ‘zicera’.

To kao da je definitvno prelomilo susret, Ivančanke su se malo sabrale, zaigrale sigurnije, s manje nervoze, te između 51. i 53. minute došle do prednosti od tri gola (25:22), a kada se sa dva uzastopna gola s krila Tajane Daraboš prednost u 58. minuti podigla na plus 5 (27:22), pobjednik je i definitivno bio odlučen. Tako su Ivančanke u derbiju začelja ostvarile važnu, te usprkos ‘mučenju’ u dijelovima susreta, i više nego zasluženu pobjedu izborenu bez nekoliko standardnih igračica.

U domaćoj ekipi najbolja je bila Danijela Kranjec sa 9 postignutih golova, Martina Rudnički postigla je 7, Donna Malić 4, Sara Rogina i Ana Geček po 3, te Tajana Daraboš 2 gola, a vratarka Ana Grđan istaknula se sa 16 obrana, uz dva obranjena sedmerca. U gostujućoj ekipi Doroteja Klasan postigla je 8, a Klara Balatinec 7 golova.

Ivančanke su se izjednačile sa Đurđevcem po broju osvojenih bodova, te ih sada obje ekipe imaju po 4 i na diobi su 10. i 11. mjesta, s time da Đurđevčanke imaju bolji omjer postignutih i primljenih zgoditaka. Ivanec u posljednjem jesenskom kolu u Koprivnici igra sa ekipom Podravka Lino.