RUKOMET Bjelovar 3 – SŽRK Ivanec 30:19

Ovim porazom Ivančanke izgubile i teoretske izglede za naslov - u zadnjem kolu domaćin novim prvakinjama, ekipi Pitomače

Bjelovar – Rukometašice ekipa Srednjoškolskog ženskog kluba Ivanec poražene su od treće ekipe Bjelovara s 19:30 u utakmici 13. kola Treće hrvatske rukometne lige Sjever koja je odigrana u nedjelju navečer u Bjelovaru.

Tim porazom ivanečke su rukometašice izgubile i teoretske izglede da se bore za prvo mjesto koje donosi viši rang natjecanja, tj. Drugu hrvatsku rukometnu ligu Sjever, a što je bio i glavni cilj SŽRK Ivanec prije početka prvenstvene  sezone.

Ivanečke rukometašice su u samom početku utakmice kontrolirale rezultat do 5:5, da bi zatim domaće rukometašice serijom 7:0 došle do vodstva od 12:5, a nakon prvih 30 minuta utakmice rezultat je bio 15:8.

U nastavku utakmice ivanečke rukometašice uspjele su se rezultatski približiti na ‘minus’ 4 gola i 14:18, ali domaćin je držao prednost od 5 do 7 razlike, sve do završnih +11.

U ekipi Ivanca Tia Vrček bila je najefikasnija s 5 postignutih golova, Lucija Sever i Mateja Marković postigle su po 4, Viktorija Marković 3, Antonija Zagorac 2, a Veronika Žunar 1 gol.

Vodeća je Pitomača, dok se ekipa SŽRK Ivanec nalazi na trećem mjestu.

U posljednjem kolu Ivanec je domaćin upravo Pitomači koja je već osvojila naslov prvaka Treće hrvatske rukometne lige Sjever tako da će utakmica u Ivancu biti u ovom slučaju samo formalnost za gostujuću ekipu, a za domaću ekipu veliki izazov.

Utakmica se igra za 14 dana, zbog predstojećih  Uskrsnih blagdana.