IzdvojenoSportVijesti

RUKOMET Ivančica Ivanec – MRK Sesvete 24:20

Gostovao i hrvatski izbornik Lino Červar

Ivanec – Na otvaranju nove prvenstvene sezone rukometaši Ivančice Ivanec su u 1. kolu 2. Hrvatske lige sjever rezultatom 24:20, poluvrijeme 15:8, pobijedili Sesvete 2.

Utakmica je počela dosta nervozno i ‘rastrgano’ s obje strane, a do desete su minute s jednim golom vodili su gosti, da bi ih Ivančica stizala, te u 11. minuti prvi puta povela s 4:3.

Taj su period obilježili vratari Grd i Pranjić, koji su najzaslužniji što je u uvodnih 10 minuta postignuto samo 6 golova, ali bilo je i mnoštvo grešaka s obje strane, posebice loše bačenih lopti u kontre i polukontre, što je takođe ‘kumovalo’ spomenutom omjeru.

A nakon još jednog izjednačenja, 4:4, Ivančica je preuzela kontrolu igre, te iz minute u minutu povećavala prednost, koja je do kraja poluvremena stigla do + 7 i rezultata 15:8.

Na ‘krilima’ golmana Pranjića, odnosno njegovih odličnih obrana, gosti su početkom nastavka stigli do – 3, kasnije i sredinom drugog dijela do istog zaostatka, no više od toga nisu uspjeli postići, s obzirom na to da su domaćini, usprkos i dalje dosta velikom broju tehničkih pogrešaka, kontrolirali igru i rezultat, te utakmicu bez većih uzbuđenja priveli kraju za konačnih 24:20 i vrijedna dva boda na otvaranju sezone.

Iako mu je Pranjić obranio nekoliko ‘zicera’, prvi strijelac Ivančice i susreta bio je Vedran Huđ s 6 (2) pogodaka, Matija Kušen postigao je 5, Mihael Pečatnik 4, Martin Mihaljinac 3, Leon Grahek i Marko Maloić po 2, a Dino Koranić i Alen Grd po 1.

Kod gostiju najefikasniji Jakov Jelovčić s 5 pogodaka.

Utakmici su, nedvojbeno, obilježila oba vratara, s obzirom na to da je Alen Grd u domaćoj momčadi imao 18 obrana, od čega jedan obranjeni sedmerac i bio najzaslužniji za pobjedu Ivančice Ivanec, a sjajan je na drugoj strani bio i Marko Pranjić, koji je obranio 19 lopti, uljučujući i 3 sedmerca.

Nedvojbeno, Alen Grd će biti veliko pojačanje za mladu momčad Ivančice Ivanec, koja u svojim redovima ima nekoliko zanimljivih, godinu iskusnijih imena iz svog podmlatka, poput Mihaela Pečatnika, Patrika Fodreka ili Martina Mihaljinca.

Oni bi iskusnim Maloićem, Huđem i Kušenom mogli biti garancija za bolje rukometne dane nego su bili oni u prošloj, sezoni za zaborav.

Istaknimo ako je utakmica odigrana pred 400-tinjak gledatelja, u lijepom navijačkom dekoru, koji je na momente podsjećao na slavne prvoligaške dane iz prve polovice prošlog desetljeća.

A da bi uvod u sezonu bio što ljepši i svečaniji, domaćini su pripremili bogat program koji se sastojao od predstavljanje uprave i igrača kluba, nagradnih igara/tombola za gledatelje, plesnih točaka Cheerleading kluba „Bravo“ iz Varaždina, a u goste je stigao i hrvatski izbornik Lino Červar.