RUKOMET Ivančica Ivanec – Sisak 26:33 (13. kolo 2. HRL sjever)

Utakmica je odlučivala o prvaku polusezone

Ivanec – U dvorani Srednje škole Ivnec, rukometaši Ivančice Ivanec poraženi su od Siska s 26:33 u utakmici 13. kola, posljednjeg u jesenskom dijelu prvenstva Druge hrvatske rukometne lige Sjever.

Ivančica je loše otvorila utakmicu, u 3. minuti je bilo 0:3, u 19. rezultat 5:10, a nakon prvih 30 minuta igre gostujuća je momčad imala vodstvo 16:10.

U nastavku utakmice domaćin je agresivnije ušao u igru, s više motivacije i borbenosti, pa je takvim pristupom igri u 45. minuti smanjio vodstvo gostiju na ‘minus 2’ gola – 21:23, a minutu kasnije se približio i na minus jedan (22:23).

No kada se očekivao rezultatski preokret, uslijedili su promašaji domaćina, a iskusna gostujuća momčad ‘odlijepila’ se na 4 gola razlike, u 49. minuti imala vodstvo 26:22, koje je do kraja povećala na ‘plus 7’ i zasluženo izborila pobjedu koja joj je doniejla titulu jesenskog prvaka.

U domaćoj momčadi najefikasniji igrač bio je Vedran Huđ sa 6 postignutih golova, Filip Canjuga i Leon Grahek postigli su po 4, Mihael Pečatnik 3, Patrik Fodrek, FilipVidoni, Matija Kušen i Bruno Horvatić po 2, a Luka Štefanko 1.

U gostujućoj momčad najefikasniji je bio Matteo Ražić s 8 golova.

Naslov jesenskog prvaka lige osvojio je Sisak s 23 osvojena boda, Petrinja je druga s 22, Sesvete 2 su treće s 18, dok je Ivančica zauzela deveto mjesto s 12 osvojenih bodova.

Prvenstvo se nastavlja početkom veljače sljedeće godine.