RUKOMET Ludbreg – Ivančica Ivanec 28:26

Ludbreg – U 12. kolu 2. hrvatske rukometne lige sjever, Ludbreg je pobijedio Ivančicu Ivanec rezultatom 28:26, poluvrijeme 11:13.

Bila je to razočaravajuća utakmica Ivančana i zasluženi poraz od ekipe koja se bori za opstanak u ligi.

Od početka se vidjelo da pobjedu neće biti lako ostvariti, gotovo cijelo prvo poluvrijeme domaćin je vodio, a Ivančica je tek pred kraj uspjela rezultat postaviti u pozitivu – 13:11.

U nastavku dolazi do +4 (18:14), na završnih 15 – ak minuta utakmice odigrano je ispod svake razine, s puno promašaja i izgubljenih lopti u napadu, a u obrani potpuno indolentno, praktički bez pravog kontakta, dozvoljava se borbenim domaćinima preokret i na kraju zasluženo slavlje.

U ovom susretu do izražaja su došli problemi s neredovitim treniranjem, umor kod ključnih, iskusnijih igrača, nedostatak pravih zamjena, a i pokazalo se da mlađe snage još nisu spremne ozbiljnije participirati u rezultatski neizvjesnim utakmicama.

Marko Maloić postigao je 7 golova, Vedran Huđ 5, Matija Kušen i Filip Canjuga po 4, Filip Vidoni 3, Mihael Pečatnik 2, a Leon Grahek 1.

U slijedećem kolu, zadnjem jesenskog dijela prvenstva, Ivančica Ivanec domaćin je ekipi Sesvete 2.

——————————————————————————————————–

Dječaci B 2008. godište i mlađi danas su na domaćem terenu pobijedili Daruvar rezultatom 19:13.

Na turniru je odigrana  i utakmica GRK Varaždin 1930 i Daruvar, a rezultat je 25:16 za Varaždin.

Luka Hlevnjak postigao je 9 golova, Luka Herceg-Žutki 4, Eduardo Čiček 3, Petar Kušen 2, a Petar Bračevac 1 gol. Garešnica nije stigla te je ostala bez bodova.