RUKOMET Pitomača – SŽRK Ivanec 37:28

Derbi jeseni i titula prvaka jeseni pripali Pitomači

Pitomača – Rukometašice Srednjoškolskog ženskog rukometnog kluba Ivanec poražene su od Pitomače sa 28:37 u prvenstvenoj utakmici 7. kola Treće hrvatske rukometne lige Sjever odigranoj u Pitomači.

Ta je utakmica ujedno je bila i posljednja u jesenskom dijelu prvenstva i derbi koji je odlučivao o naslovu jesenskog prvaka lige, koji je tako pripao ekipi Pitomače sa 10 osvojenih bodova koliko ima i Ivanec koji se nalazi na drugom mjestu ali sa slabijom gol-razlikom.

Domaće rukometašice vodile su od samog početka utakmice sa 5:3, 7:4, 12:6, te 22:13 što je ujedno bio i rezultat nakon prvih 30 minuta igre.

U drugom poluvremenu domaćin je povećavao prednost na plus 10, te plus 14 golova, rezultat je bio 30:20, te 34:20 do konačnog ishoda od 37:28.

U ekipi Ivanca najefikasnije igračice bile su Tia Vrček i Mateja Marković sa po 9 postignutih golova, Lea Cesarec i Veronika Žunar postigle su po 3, Lucija Sever 2, a Antonija Zagorac i Patricija Fodrek postigle su po 1 gol.

Nastavak prvenstva je 9. ožujka, kada je SŽRK Ivanec domaćin ekipi Zrinski 2 iz Čakovca.