IzdvojenoSportVijesti

RUKOMET SŽRK Ivanec – Prelog 24:23

Pobjedu 'donijela' Lea Cesarec golom na isteku vremena utakmice

Ivanec – Rukometašice Srednjoškolskog ženskog rukometnog kluba Ivanec pobijedile su Prelog sa 24:23 (10:13) u utakmici 4. kola Treće hrvatske rukometne lige Sjever koja je odigrana  u dvorani srednje škole Ivanec.

Utakmica je rezultatski bila neizvjesna, uzbudljiva i ‘napeta’ sve do samog kraja, a pobjednik je odlučen po isteku vremena za igru nakon prekršaja koje su gošće napravile u zadnjoj sekundi susreta.

Naime, udarcem s 11 metara Lea Cesarec je preko ‘živog zida’ postigla pobjednički gol za Ivanec.

Domaće igračice su loše otvorile utakmicu u kojoj je gostujuća ekipa u 13. minuti povela sa 7:0, a poluvrijeme je završio domaćin sa minus 3 gola, 10:13.

U 50. minuti Ivančanke su izjednačile na 20:20, zatim u 56. minuti povela sa 23:21, ali je gostujuća ekipa u 59. minuti izjednačila rezultat na 23:23, imala zadnji napad kojega nije uspjela iskoristiti i posljednjih 5 sekundi za kontru domaćina i dosuđen slobodan udarac nakon prekršaja gostujuće igračice, iz kojeg je domaćin pogodio i slavio.

U domaćoj ekipi najefikasnija igračica bila je Lucija Sever sa 7 postignutih golova, a istakla se i vratrka Lara Hrg sa 17 obrana.

Mateja Marković postigla je 6 golova, Melani Marković 4, Lea Cesarec i Veronika Žunar 3, a Tia Vrček 1 gol.

Najbolji strijelac susreta bila je Dora Lipić iz Preloga sa 8 postignutih golova.

SŽRK Ivanec u slijedećem kolu odlazi u Križevce gdje igra s Radnikom.