IzdvojenoSportVijesti

Trčanje: 1. brdska utrka “Ivanec – Grebengrad” – Nikola Špoljar i Helena Gleđa pobjednici

Ivanec – U organizaciji Atletskog kluba Varaždin održana je 1. brdska utrka “Ivanec – Grebengrad” trase Ivanec – Ivanščica – Pokojec – Bela – Čevo – Grebengrad, ukupne dužine 37.5 kilometara i s visinskom razlikom oko 1600 metara.

U muškoj utrci, u konkurenciji 56 trkača, pobijedio je Nikola Špoljar, drugi je bio Matija Grabrovečki, a treći Igor Goričanec, dok je kod među 10 žena najbrža bila Helena Gleđa, drugo mjesto je osvojila Jelena Brezak, a treće Radmila Maksimović.

Vjekoslav Vorih iz Trkačkog kluba Ivančica bio je 23., Mario Surjak iz DŠR Lančić Knapić 26., Branko Dušak iz Trkačkog kluba Ivančica 29., klupski mu kolege Josip Jakop 45., Božidar Željezić 50., dok je Dragutin Jagetić iz Ivanca zauzeo 43. mjesto.

Utrka se bodovala za pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze.