TRČANJE ‘4. ZAGREB21 – Zagrebački proljetni polumaraton’ okupio više od 1000 trkača – dominacija Kenijaca

Trkački klub Ivančica osvojio je 18. mjesto na ekipnom Prvenstvu Hrvatske - Darko Petak 7. u utrci na 5 kilometara

U Zagrebu je održan ‘4. ZAGREB21 – Zagrebački proljetni polumaraton’, koji je ujedno bio i Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu – pojedinačno i ekipno.

Na polumaratonu, stazi duljine 21,1 kilometar,  u konkurenciji 1072 trkača dominirali su kenijski trkači, pa je tako pobjednik Samuel Naibei Kiplimo istrčao novi rekord, 1:03:10, drugi je bio Andrew Kwemoi Mang’Ata, a treći Evans Kipngetich Tanui.

Nastupila su i četiri člana Trakačkog kluba Ivančica Ivanec, najbolji plasman sa 115. mjestom ostvario je Neven Jurković, Vjekoslav Vorih bio je 120., Mario Surjak 220., a Božidar Željezić 529.

U ženskoj kategoriji pobjednica je Bojana Bjeljac, drugo mjesto osvojila je Matea Parlov, a treće Ana Štefulj.

U ekipnoj konkurenciji Prvenstva Hrvatske prvaci su Atletski klub Kvarner kod muškaraca, gdje je Trkački klub Ivančica osvojio 18. mjesto, dok je Atletski klub Svetice pobijedio u ženskoj konkurenciji.

Osim polumaratona trčala se i utrka na 5 km, na kojoj je pobijedio David Marot, Darko Petak iz Bedenca bio je 7., a najbrža kod žena i 8. ukupno bila je Slovenka Breda Škedelj.