Trčanje: Papuk, Zagreb, Čevo …

Ivanec – Ivan Jakop i Božidar Željezić iz Trkačkog kluba Ivančica u subotu su sudjelovali na 9. utrci “Biser Slavonije” na Papuku, koja je bodovana kao 1. za planinski kup RH u 2016. godini.

Ivan Jakop pobijedio je kod juniora i u startu preuzeo vodstvo u Juniorskom Planinskom kupu RH, dok je Božidar Željezić osvojio srebrnu medalju u kategoriji M 60.

Također u subotu Ivica Plantak i Kruno Lepoglavec sudjelovali su na Savskom Hendriks polumaratonu u Zagrebu. Ivica Plantak završio je kao 16. ukupno s novim osobnim rekordom od 1:27:42.

U nedjelju je održano 3. (predzadnje) kolo 3. Cross lige “Godišnja doba na Čevu”, utrkom na Čevo duljine 2016 m i visinske razlike od 330 m.

Pobjednici su Josip Lacković član AK Varaždin i Paula Šimunčić članica AK Sloboda.

Od članova TK Ivančica Srećko Vrček osvojio je 5., Josip Jakop 19., Tiha Vrček 25. ukupno i 5. kod žena, Marina Jakop ukupno 45. i 12. kod žena, a Ivana Čorko iz HPD Ivančica osvojila je 73. mjesto ukupno i 22. kod žena.

Mario Surjak iz DSR Lančić Knapić osvojio je 8., a Miroslav Gotal, član iste ekipe, 76. mjesto.

Nastupilo je ukupno 83 trkača i 16 hodača – šetača, među kojima su najbrži bili Dragutin Biškup i Jasenka Šimunčić.