Rukomet: Ivančica Ivanec – Dugo Selo 28:26

Ivanec – Rukometaši Ivančice Ivanec pobijedili su Dugo Selo sa 28:26 (16:13) u utakmici 1. kola Druge hrvatske rukometne lige Sjever igranoj u dvorani srednje škole Ivanec.

Ivančani su od samog početka krenuli u visokom ritmu, predvođeni Vedranom Huđem i prednost im je tijekom cijele utakmice iznosila je u rasponu od 2 do 5 golova.

U 12. minuti rezultat je bio 7:5, u 19. je bilo 11:9, dok je u 23. vodstvo bilo od 13:10.

U nastavku utakmice, osobito polovicom drugog dijela došlo je do pada koncentracije kod domaćih igrača, pojačane nervoze i nekoliko uzastopnih zapucanih zicera i neiskorištenih napada što je borbenu gostujuću momčad vratilo u neizvjesnu rezultatsku završnicu, te se u 58. minuti  približila na minus 2 gola, tj. 25:27, a minutu prije kraja bilo je 26:27.

No tada je najbolji domaći igrač Vedran Huđ postigao gol za vodstvo od 28:26 i riješio sve dileme oko pobjednika.

U domaćoj momčadi najefikasniji igrač bio je Vedran Huđ sa 10 postignutih golova, Zoran Vidoni postigao je 5, Matej Šagij i Matija Kušen po 4, Filip Vidoni i Marko Maloić po 2, te Filip Canjuga 1 gol.

Istaknuo se i domaći vratar Nikola Geci sa 11 obrana, od kojih i 3 obranjena sedmerca, dok je Nikola Čibarić u početnom dijelu utakmice nanizao 4 obrane.

U gostujućoj momčadi najefikasniji je bio Fabijan Grubišić sa 9 golova, dok je vratar Dominik Kuzmanović imao ukupno 9 obrana.

Ivančica je u slijedećem kolu gost Siska.