Rukomet: Ivančica Ivanec – Trnovec 36:31

Ivanec – Rukometaši Ivančice Ivanec pobijedili su Trnovec sa 36:31 u utakmici 5. kola Druge hrvatske rukometne lige Sjever odigrane u dvorani srednje škole Ivanec pred oko 200 gledatelja.

Domaća momčad je od samog početka susreta, predvođena Vedranom Huđom, imala sigurnu prednost, u 20. minuti 6 golova i vodstvo od 12:6, a u 30. je bilo 19:11.

U drugom poluvremenu domaćin je držao prednost od 5 do 8 golova, ‘pucački’ su raspoloženi bili Vedran Huđ, Matej Šagij i Zoran Vidoni, te je u 40. minuti vodstvo iznosilo 25:16, a u 52. minuti čak plus 11 golova uz rezultat na semaforu 31:20.

I kada su svi u dvorani očekivali uvjerljivu pobjedu sa ‘dvocifrenim’ rezultatom, domaći trener je sa klupe uveo pričuve, koje, na žalost, nisu iskoristili svoju šansu, dok je borbena gostujuća momčad predvođena sjajnim Patrikom Hrmanom u finišu utakmice , u posljednjih 6 minuta serijom 7:2 smanjila vodstvo domaćina na solidnih ‘minus 5’.

U tom vremenskom razdoblju nije uslijedila pravovremena reakcija s domaće klupe u uzimanju ‘time – auta’, tj. minute odmora da prekine rezultatski niz gostujuće momčadi i konačan ishod utakmice bio je 36:31.

U domaćoj momčadi najefikasniji igrač bio je Vedran Huđ sa 8 postignutih golova, Matej Šagiji i Zoran Vidoni postigli su po 7, Matija Kušen i Marko Maloić po 4, Mike Lind 2, Filip Vidoni, Marko Posavec, Patrik Fodrek i Dino Koranić po 1 gol.

Ovom pobjedom Ivančica se zadržala u samom vrhu prvenstvene tablice sa 9 osvojenih bodova, a u slijedećem kolu je gost Ivanske.