Županijske nogometne lige: Rudar 47 ‘razbio’ Ivančicu, Mladosti Margečan ‘domaći’ poraz

Donje Ladanje / Margečan – Nogometaši Rudara 47 pobijedili su Ivančicu rezultatom 5:2, poluvrijeme 4:1, u 12. kolu 1. županijske nogometne lige Varaždin.

Domaćini su cijeli susret odigrali energičnije, borbenije i žustrije, a zahvaljujući rijetko viđenim pogreškama obrane Ivančice, već su nakon desetak minuta vodili sa 3:0. Anemični Ivančani krajem prvom poluvremena uspjeli su smanjiti na 1:3 golom Karla Videca, no u završnici su primili još jedan i na poluvrijeme otišli sa tri gola manjka.

Nešto boljom igrom početkom nastavka golom Darka Jagića iz 11-erca Ivančica je smanjila na 2:4, no nakon još jedne komične pogreške u obrani i drugog skrivljenog jedanesterca, domaćin je postavio konačnih i potpuno zasluženih 5:2.

Poražena je i Mladost Margečan, i to na domaćem terenu, rezultatom 0:2 od Orača.

Vodeći je Nedeljanec sa 29 bodova, Mladost Margečan je na 5. mjestu sa 18, a Rudar 47 i Ivančica dijele 11. i 12. mjesto sa 11 osvojenih bodova.

U 12. kolu A lige Pionira HNS-a središta sjever, u Koprivnici su igrala dva uzrasta Slaven Belupa i Ivančice, i u obje su slavili domaćini. Kod desetogodišnjaka Slaven Belupo je pobijedio Ivančicu sa 7:0, a kod uzrasta dobi do 12 godina sa 6:1, dok su 14. godišnjaci Ivančice bili slobodni.