InfoIzdvojenoPolitika

DIP OBJAVIO CIJELI POPIS Ovo su svi zastupnici/e novog saziva Sabora: Nakon 13 godina u njemu neće sjediti nitko iz Ivanca

Mario Habek zastupao nas je od 2007., a Milorad Batinić od 2011., obojica do kraja proslog saziva Sabora, raspuštenog u svibnju

Predsjednik Državnog izbornog povjerenstva  Đuro Sessa objavio je liste i kandidate koji su u nedjelju izabrani u Hrvatski sabor, prenosi MaxPortal.

Na izborima za 10. saziv Hrvatskog sabora glasalo je milijun i 736 tisuća birača, što je 46,9 posto.

HDZ je uvjerljivi pobjednik izbora, osvojio je 66 mandata, Restart koalicija 41, DP Miroslava Škore 16, Most NL osam, koalicija Možemo! sedam, koalicija SSIP, Fokus, Pametno tri mjesta, po jedno HNS i Čačićevi Reformisti.

U 1. izbornoj jedinici izabrani su HDZ-ovi Andrej Plenković, Željko Reiner, Nina Obuljen Korižinek, Zvonko Milas i Darko Klasić; Restartovi Davor Bernardić, Anka Mrak Taritaši Nikša Vukas; Tomislav Tomašević, Sandra Benčić i Damir Bakić iz Možemo!; Zlatko Hasanbegović iz DP Miroslava Škore, Marija Selak Raspudić iz Mosta i Dalija Orešković (SSIP).

U 2. izbornoj jedinici mandate su dobili HDZ-ovi Gordan Jandroković, Dario Hrebak (HSLS), Miroslav Tuđman, Ante Deur, Goran Grlić Radman i Miro Totgergeli, Restartovi Ranko Ostojić, Mišel Jakšić, Damir Bajs i Vesna Nađ, iz Škorina DP Miroslav Škoro i Milan Vrkljan, Mostov Nino Raspudić te Vili Matula iz Možemo!.

U 3. izbornoj jedinici izabrani su Restartovi Matija Posavec, Siniša Hajdaš Dončić, Željko Kolar, Barbara Antolić Vupora, Stjepan Kovač i Andreja Marić, HDZ-ovi Žarko Tušek, Darko Horvat, Siniša Jenkač, Anđelko Stričak i Damir Habjan, iz Škorina DP Davor Dretar, HNS-ov Predrag Štromar te Reformist Radimir Čačić.

U 4. izbornoj jedinici izabrani su HDZ-ovi Ivan Anušić, Josip Đakić, Ivan Radić, Nataša Tramišak, Marko Pavić, Vesna Bedeković, Josip Škorić i Hrvoje Šimić, Restartovi Sabina Glasovac, Domagoj Hajduković i Romana Nikolić te Vesna Vučemilović, Krešimir Bubalo i Mario Radić iz DP.

U 5. izbornoj jedinici izabrani su HDZ-ovi Zdravko Marić, Mario Banožić, Josip Aladrović, Pero Ćosić, Marijana Balić, Mladen Karlović, Darko Puljašić i Danijel Marušić, iz Škorina DP Ivan Penava, Marijan Pavliček i Ružica Vukovac, iz Restarta Predrag Matić, Vinko Grgić i Marina Opačak Bilić.

U 6. izbornoj jedinici mandati su pripali HDZ-ovim Davoru Božinoviću, Marijani Petir, Krunoslavu Katičiću, Draženu Barišiću, Ivanu Celjaku i Draženu Bošnjakoviću, Restartovim Davorku Vidoviću, Borisu Lalovcu, Ivani Posavec Krivec i Željku Lenartu, iz DP Željku Sačiću i Stephenu Nikoli Bartulici, iz koalicije Možemo! Bojanu Glavaševiću te iz Mosta Nikoli Grmoji.

U 7. izbornoj jedinici izabrani su Tomo Medved, Tomislav Ćorić, Nada Murganić, Davor Ivo Stier, Tomislav Klarić i Josip Salapić s HDZ-ove liste, Zlatko Komadina, Krešo Beljak, Sanja Udović i Zvane Brumnić s Restartove, Rada Borić s liste Možemo!, Ante Prkačin s liste DP, Zvonimir Troskot s Mostove te Dario Zurovec (SSIP).

 Za 8. izbornu jedinicu rezultati nisu objavljeni jer će se na jednom biračkom mjestu, u Raši, izbori ponoviti u nedjelju.

Ne bude li ekstremnih odstupanja iz osme izborne jedinice u Sabor idu Peđa Grbin, Tulio Dometlika, Silvano Hrelja,  Mirela Ahemtović, Marin Lerotić, Erik Fabijanić, Katarina Nemet i Sanja Radolvoić s liste RESTART kolicije, Oleg Butković, Anton Kliman, Gari Cappelli  i Ivan Kirin iz HDZ-a, Katarina Peović i MOŽEMO! te Marin Miletić iz Mosta

U 9. izbornoj jedinici mandate su osvojili HDZ-ovi Božidar Kalmeta, Ivan Malenica, Grozdana Perić, Ante Sanader, Marijan Kustić, Rade Šimičević, Nediljko Dujić i Luka Brčić, Restartovi Franko Vidović, Renata Sabljar-Dračevac i Matko Kuzmanić, iz DP Karolina Vidović-Krišto i Hrvoje Zekanović te Miro Bulj iz Mosta.

U 10. izbornoj jedinici izabrani su Vili Beroš, Branko Bačić, Blaženko Boban, Andro Krstulović Opara, Mato Franković, Ante Mihanović i Goran Dodig s liste HDZ-a, Arsen Bauk, Katica Glamuzina i Branko Grčić s liste Restarta, Božo Petrov i Ante Kujundžić iz Mosta, Ruža Tomašić iz Škorina DP-a te Marijana Puljak (Pametno).

U 11. izbornoj jedinici, gdje glasuje dijaspora, to jest birači s prebivalištem u inozemstvu, sva tri mandata dobio je HDZ, izabrani su Nevenko Barbarić, Radoje Vidović i Zdravka Bušić.

U 12., manjinskoj jedinici, za zastupnike srpske manjine izabrani su Milorad Pupovac, Dragana Jeckov i Boris Milošević (SDSS), za zastupnika mađarske Robert Jankovics, talijanske Furio Radin, češke i slovačke Vladimir Bilek, za zastupnicu pet manjina (albanske, bošnjačke, crnogorske, slovenske, makedonske) Ermina Lekaj Prljaskaj, a za zastupnika 12 manjina Veljko Kajtazi.

 

 

Tags

Povezani članci

Back to top button
Close
Close